Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

7. október 2014

Občania opäť kritizovali vedenie mesta

Zasadnutie zastupiteľstva je už tradične miestom pre hodnotenie práce primátora a poslancov.

Občania opäť kritizovali vedenie mesta

Na mestský úrad sú naviazané rôzne zločinecké, zlodejské a podvodnícke skupiny, ktoré vlastne rozpočet mesta tunelujú. Aj takéto slová zazneli na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Niekoľko občanov využilo priestor určený pre verejné vystúpenia a vyslovilo nespokojnosť s vedením mesta.

Miroslav Kollár upozornil na znižujúci sa počet obyvateľov Hlohovca a zároveň oznámil svoju kandidatúru na primátora v novembrových voľbách. Otázky k nedokončenej stavbe parkovacieho domu zopakoval Rastislav Hauliš. Michal Šuliman opäť informoval o zlých hospodárskych výsledkoch vodární a kanalizácií po nástupe nového konateľa, ktoré zrejme budú mať dopad na ďalšie vyúčtovanie. Michal Hauliš sa vo svojom vystúpení vrátil k firme, ktorá od mesta žiada vysoké odškodnenie za nerealizovanú zákazku.

Primátor Peter Dvoran však situáciu v meste až tak tragicky nevidí. Časť otázok výnimočne zodpovedal už na zasadnutí, ďalšie informácie doplnil cez lokálnu televíziu. Podľa jeho slov je všetko o financiách a požiadal občanov, aby si viac všímali pozitívne veci a nevideli iba negatíva. Zároveň vyzval všetkých, ktorí majú záujem o chod mesta, aby so svojimi požiadavkami navštívili pracovníkov mestského úradu.

„Takto by to bolo dobré, keby ste pochopili, že všetko je to o peniazoch. Ale ešte raz chcem povedať, kto má problém a chce ho riešiť, nech príde na ten mestský úrad, nech príde za určitým referentom, alebo vedúcim, alebo mnou a budeme to riešiť kladne, aby sme boli všetci spokojní," uzavrel svoje vystúpenie Dvoran.Článok bol zobrazený 9821x
Diskusia k článku (22)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (22 komentárov) »

22 komentárov


 1. gravatar

  Dží Em Tý čo odišli... Akože >>J<<MT :-D Fundovaní ľudia tam veru odpovedajú :-D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Zrazu ked idu volby tak pridite vsetci na mestsky urad a vsetko vybavime aby sme boli vsetci spokojni. Na to uz zabudnite to ste mali robit styri roky a nie teraz pred volbami. To vam uz nezozerieme mr. Dvoran.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Co branilo obcanom na ten Mestsky urad chodit? To naozaj cakame, az nam to niekto povie? Ak ano, tak to svedci o nasej urovni. Tiez ides doktorovi, az ked ti niekto na ulici povie chlapce, ty by si mal ist k doktorovi?

   Príspevok je reakciou na "To urcite"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nebranilo nic. Len po prvej navsteve tam uz nikto viac nesiel. Preco? No lebo neochota, arogantnost, vyhovorky (ako sa co neda, ako co nejde), bez snahy pomoct,...Ty si tam bol kolko krat? Aj si nieco vyriesil? A primator aj tak nikdy nemal cas, lebo prave sedel s Ivanom, alebo s Huterom (co riesili si asi kazdy domysli...).

    Príspevok je reakciou na "Zeby?"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Daj konkrétne veci kto kedy a kam ťa poslal, v čom bola neochota a kto ?(meno! bol arogantný.Toto je čistý populizmus.. HNUS,,Vážený FRAŠTAČANIA takto nové hlasy nedostane !!!!!

     Príspevok je reakciou na "Si z Marsu?"

     Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Stracate nervy, vazeny "OBCAN" ? No, odporucam, do volieb je este 5 tyzdnov, tak si dajte nieco na ukludnenie. Alebo ste si uz dali? Sudim podla vasho pisomneho prejavu...Inak odporucam aj doucovanie z pravopisu slovenskeho jazyka. Dost usmevne, sami neovladate zakladne zrucnosti:-). Dokazete vobec posudit, kto je skuseny a vhodny poslanec? Filozoficka otazka. Nemusite odpovedat :-)

     Príspevok je reakciou na "Si z Marsu?"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pre "Obcan": Populista si ty. Ty si tam bol so mnou na tom urade? Zaujimave, lebo v kancelarii na odd. vystavby som bol ja a uradnik, nasledne ja a uradnicka. A boli arogantni obaja. Takze ked ty tvrdis, ze toto je z mojej strany populizmus, tak ja potom tvrdim, ze klames!!! Hnus a hnoj! Takto mili KDH-aci a Smeraci tych hlasov stratite este viac!!!

     Príspevok je reakciou na "Si z Marsu?"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Je čas udělat Dvoranovi pápá.

  Hodnotenie (+99%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Tu je graf obyvateľstva Hlohovca. http://postimg.org/image/rsq2t7jvh/ Je to podľa posledného sčítania obyvateľstva 2011. Jasne vidieť, že medzi 30-ročnými a 50-ročnými je namiesto vrchola grafu dolina. To sú ekonomicky najaktívnejší ľudia, ktorí v meste chýbajú a vysťahovali sa za posledných 20 rokov. Nemožno zvalovať vinu za stav mesta na voličov-dôchodcov, tých je 20 %. Takže ak zo 40 % voličov, ktorí boli pre 4 r. voliť, je polovica dôchodcov a polovica v produktívnom veku, kde sú tí ďalší ľudia od 18 do 62 r.? Gaunerov vo vedení nedržia dôchodcovia, ale aktívne rodiny (voliči) v spojení s benevolentnou väčšinou 60 % oprávnených voličov, ktorá voliť nechodí. Toto si uvedomte! A nie verejné tajomstvá o rozkrádaní mestského rozpočtu. Nebudem voliť podľa veku kandidátov, ale podľa ich slušnosti a odbornosti. Čo by aj mestu pomohlo, keby sme mali v zastupiteľstve 23 poslancov vo veku od 30 do 50 r., ale ani polovic az nich by nebola slušná a skúsená (vzdelaná) zastávať túto verejnú funkciu?!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Je fakt, že keď z mestského úradu odišla Primula, vedúca sekretariátu úradu a hovorkyňa, ako švihom biča sa stratila aj arogancia a nedostatočná zdvorilosť voči všetkým. Zostala arogancia a neochota iba u mestského architekta a riaditeľa mestskej televízie. Ako poslanci a členovia mestskej rady a komisií, ktoré ich profesiám odsúhlasujú finančné zdroje a zákazky zneužívajú pre svoje povolanie mandát. Riaditeľ Hctv je dokonca aj v komisií na ochranu verejného záujmu. No dovolaj sa rovnakého metra na ních. Verím, že nové zastupiteľstvo všetko dá do poriadku.

   Príspevok je reakciou na "čestný občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Pán doktor Hauliš mám odo mňa 1000 lajkov!!!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Vo svojom príhovore týkajúcom sa hospodárskych výsledkov VaTS s.r.o. som poukázal na nepriaznivý vývoj hospodárenia uvedenej spoločnosti , ale som nepovedal, že " zlé hospodárske výsledky budú mať dopad na ďalšie vyúčtovanie". Časť príhovoru v úvodzovkách , by mohla byť chápaná tak, že z uvedeného dôvodu bude v zvýšená cena vody. Musím však zdôrazniť, že cena platná na rok 2014 bude platná aj v roku 2015/ rozhodnutie ÚRSO /. Vo svojom vystúpení som zdôraznil, že predpokladaný nepriaznivý hospodársky výsledok za rok 2014, bude podstatné vyšší, ako zisk dosiahnutý v roku 2012 a 2013 , čo bude nutné "sanovať " z rozpočtu mesta! Preto som poukázal na nutnosť hĺbkovej kontroly hospodárenia spoločnosti a príčin nepriaznivého vývoja. Bohužiaľ , členovia DR spoločnosti a ich stranícki kolegovia sa rozhodli nepodporiť tento návrh čim predĺžili stav agónie v ktorej sa spoločnosť nachádza. Som presvedčený, že ani jeden z členov DR a ich podporovatelia nemajú ani len " páru " o tom čo sa v spoločnosti deje a čo je ešte horšie, že ani primátor mesta v pozícii Valnej hromady !!! Verím, že po zistení príčin v budúcom čase, dotyční si budú sypať popol na hlavu , ale to bude už po " funuse" S pozdravom Šuliman

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobry den myslite že cena vodneho a stočneho pojde hore po volbach aj ste sa rozpravali s panom Ulikom P, o tomto probleme jeden dotaz terajši primator robil dlhe roky na bytovom vie očo tam ide...

   Príspevok je reakciou na "Nedorozumenie"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Vo svojom príspevku som uviedol na správnu mieru úvahu o zvýšení ceny vody.Úrad pre reguláciu sieťových odvetví stanovil v decembri minulého roka cenu vody pre VaTS s.r.o. Hlohovec na rok 2014 rok 2015.Pri stanovovaní ceny vody v "kalkulačnom " vzorci je zohľadnená strata vody vo výške 25 percent z objemu fakturovanej vody za predchádzajúci rok.Je na to platná vyhláška. To znamená, že v cene vody ktorú platí obyvateľstvo Hlohovca je zarátaná strata vo výške percent a rozdiel / do 36 percent/ t.j. 11 percent znášajú VaTS s.r.o. Hlohovec. Aj z toho dôvodu je organizácia stratová ! Ostatné príčiny straty sa môžete dozvedieť spoločnosti sa budete môcť dozvedieť na zastupiteľstve v novembri 2014 a na príčiny a zodpovednosť sa môžete opýtať osobne konateľa spoločnosti, alebo ČLENOV DOZORNEJ RADY, ktorí za túto funkciu sú odmeňovaní !!! Je medzi nimi aj taký , ktorý Vám bude tvrdiť, že mzda za mesiac jún, vyplatená fyzický v júli , sa účtovne "zaratáva "už do druhého polroka a preto vo výkaze Ziskov a strát za 1. polrok 2014 v riadku " mzdové náklady /551,552,/ sú uvedené neoprávnene a skresľujú hospodársky výsledok. Názor v skutku pozoruhodný a ojedinelý, ale aj takýchto "odborníkov" sme si zvolili! Česť ich statočnej práci !

    Príspevok je reakciou na "jozok"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Pán Šuliman, myslím, že veľmi dobre vedia, čo sa robilo a robí vo VaTS, ale netrpezlivo čakali, kedy Vám vyprší 10 minút - právo občana na verejné vystúpenie. Tak to bolo teraz, ale aj v predchádzajúcom vystúpení, kde Vás tiež zastavili. Bolo by dobré, keby ste postupne napísali predchádzajúci aj terajší príspevok, aby si občan mohol prečítať Váš príhovor, ale aj tú časť príhovoru po limite 10 minút, aby mal občan ucelený obraz o hospodárení. Nielen členovia DR, ale ani občan nemá predstavu, až keď ste to začali rozoberať. Ďakujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.