Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

13. február 2015

Exprimátor postavil fajčiareň za tisíce eur

Peter Dvoran nechal vytvoriť súkromnú miestnosť pre návštevy. Používala sa ako fajčiareň.

Exprimátor postavil fajčiareň za tisíce eur

Až 16-tisíc eur minul predchádzajúci primátor Peter Dvoran na zariadenie miestnosti, ktorú sám nazval fajčiarňou. Na rozmarnú investíciu upozornil počas ostatného zastupiteľstva Oliver Pestún.

Zástupca primátora pre miestnu časť Šulekovo reagoval na Dvoranove pripomienky k schvaľovaniu zmien v rozpočte. „Ja len dúfam, že toto vedenie mesta sa nebude správať tak, ako ste sa správali vy,“ uviedol Pestún.

Podľa slov šulekovského zástupcu exprimátor nerešpektoval rozhodnutie poslancov nevyčleniť na rekonštrukciu jednej miestnosti mestského úradu tak vysokú sumu. „Ďalší rok ste sa zariadili tak, že z vlastnej vôle ste si uvedenú fajčiareň vybudovali sám,“ dodal.

Dvoran dal vytvoriť miestnosť, o ktorej existencii niektorí zamestnanci iba tušili, v polovici roku 2012. Oficiálne mala slúžiť na prijímanie návštev. „Keby došiel napríklad pán veľvyslanec, bolo tam také súkromné sedenie,“ odpovedal bývalý primátor na našu otázku o účele investície. „Boli tam štyri fotelky, kde sa dalo sadnúť a podebatovať v kľude,“ upresnil. Priestor mal tiež slúžiť na uskladnenie rôznych darčekov, ktoré už nebolo kde dávať.

   

Výšku vynaložených prostriedkov taktiež považuje exprimátor za adekvátnu. „Dal som to spraviť z kvalitného dreva, aby to nebolo len z bukasu, čo sa olupuje. Vravel som, že to bude na viac rokov, že to tam zostane,“ obhajoval svoje rozhodnutie Dvoran. Veľkú časť investície tvorili podľa jeho slov aj úpravy stropu a podlahy.

Nový primátor Miroslav Kollár nechal v polovici januára uviesť miestnosť do pôvodného stavu. Od februára sú v nej zriadené tri miesta pre zamestnancov mestského úradu. Časť zariadenia bolo možné opäť využiť, ale úpravy si vyžiadali ďalších 4-tisíc.

 

„Len, aby občania vedeli, doteraz nás to stálo cez 20-tisíc eur,“ vyčíslil Pestún celkové náklady na novú kanceláriu.

Šulekovský zástupca tiež vyjadril obavy zo zneužitia sociálneho systému a vytkol bývalému primátorovi účasť na zasadnutí mestskej rady. Dvoran bol totiž počas jej rokovania  práceneschopný, avšak napriek tomu sa schôdze zúčastnil.

„Nebudem sa vyjadrovať k tomu, čo si povedal, Oliver, pretože si taký, aký si. Chcem len povedať, že keď som bol na rade, mal som vychádzky dve hodiny,“ bránil sa Dvoran.Článok bol zobrazený 8545x
Diskusia k článku (28)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (28 komentárov) »

28 komentárov


 1. gravatar

  Na celej informácii je pozitívne iba jedno slovo: Exprimátor.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Čo je na tom zlé? Musel mať predsa vytvorené vhodné pracovné podmienky. Chybou bolo, že z tade vychádzal.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  predsa musela byt, ved ked nie velvyslanec aspon vyslanec z nrsr si tam mohol pobafkat.

  Hodnotenie (+80%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar
  Pre

  Štyri roky stagnácie a úplne zabité kvôli tomuto človeku. Zapísal sa ako najneschopnejší primátor nášho mesta. Schopný bol robiť pre seba takéto veci, ale pre ľudí akurát poplatky za parkovanie.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Na vyčistenie odtokov dažďových vôd z komunikácii nebolo peňazí,dôchodcom v domove dôchodcov bolo treba zvýšiť mesačné príspevky ,takže mnohým z ich úbohých dôchodkov na prilepšenie nezostalo nič .Na druhej strane si niektorí takto žili - potrebná drahá fajčiareň,dnes,keď sa fajčenie vo väčšine organizácií zakazuje,bojuje sa proti nemu.Kto tam chodil fajčiť ?Hlohovskí veľmoži ? Prípad a príklad hodný zamyslenia,odsúdenia a opovrhnutia..

  Hodnotenie (+86%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  S nemým úžasom som si vypočula odpoveď p. Dvorana, že bol počas PNky na vychádzke na Mestskej rade. On si naozaj ani trochu neuvedomuje, čo povedal? Dúfam, že si sociálna poisťovňa na to posvieti a konečne bude aj on za niečo zodpovedať.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Len pre informáciu nie pre obhajobu - mohol mať povolené vychádzky, myslím že je to 2x2 hodiny denne.

   Príspevok je reakciou na "Anka"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Uz len slovo vychadzka znamena nieco ine, nez si exprimator mysli: cesta konaná s cieľom osviežiť sa, zabaviť sa, poučiť sa a pod.: ísť na vychádzku do okolia; nedeľná vychádzka • exkurzia (kolektívna náučná vychádzka): exkurzia do prístavu • výlet (vychádzka s rekreačným cieľom): školský výlet, výlet do vrchov • zájazd (kolektívna cesta s pracovným al. rekreačným cieľom): zájazd do USA, organizovať zájazd • kniž. zastar. výbeh (Kalinčiak) • subšt. čunder (dlhšia vychádzka do prírody)

    Príspevok je reakciou na "jablko"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Za účasť na MR dostáva odmenu. Myslíš si, že PN je o tom, že dostaneš od sociálky a ešte si na vychádzke zarobíš? Presne ako povedal p. Pestún, že on má byt vzor. Ale nie pre okrádačov.

    Príspevok je reakciou na "jablko"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Až mi je ľúto, že som to vôbec otvoril.Pokazil som si sobotu.Bezbrehá arogancia a zneužitie funkcie. Ale toto sa neudialo zo soboty na nedeľu. O tom museli vedieť viacerí funkcionári. Viceprimátor, HK, prednostka a nechcem špekulovať o tom kto ešte. Bolo by vhodné zhotoviť fotografickú dokumentáciu v pozadí s tými ktorí o tom vedeli a zverejniť v celoslovenských mediach. Nech si to užije pán VICEPRIMÁTOR !!! Fuj.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Drzost najhrubsieho zrna. Malo by sa mu to zosobnit a nech vrati zo svojho vsetko co to stalo.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Osobne si myslim, ze to dostane spocitane. Akurat to asi nie je vsetko... Pockajme si a uvidime.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Som zhrozený čo za hlupákov sme si to zvolili .Bonzáci , kolaboranti a neschopní ľudia . To takýto človek chce ísť do veľkej politiky malomeštiak čo sa zmôže len na to , že šmíruje suseda či nemá viac a čo robí . To toto má byť ten veľký prešľap Dvorana , si uvedomte , že zatiaľ pre a aj po voľbách sa iba rýpete v bývalom vedení. Myslel som si , že to máte iba ako predvolebnú agendu , ale mýlil som sa , budete v tom pokračovať aj po voľbách kolaboranti a bonzáci iné ani nevedia . TO OZAJ NA VIAC NEMÁTE alebo NEVIETE ? Veľká to vec za 16,000 eury normálne tu odpadáme z toho...

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Uz som sa zlakol, ze si zhrozeny zo seba... Bonzaci, kolaboranti a neschopni ludia = koalicia Smer+KDH. Takze, na tych teraz, si vymysli nieco nove. A to, ze pre teba je zlodejina za 16-tisic eur na smiech, tak to vypoveda o tebe dost... Asi si pri tom Dvoranovi osobne pomahal...

   Príspevok je reakciou na "Pavol Hrčka"

   Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tych, ktorych spominas, tam uz nie su...uz chodia fajcit niekam inam. A ze je 16.000 € malo? No skus to povedat napr. nejakej predavacke, ktora drie za 400 € mesacne, ze panko si zriadil fajciaren za nase peniaze v hodnote jej skoro stvorrocneho platu! A zjavne si si vsimol len tu fajciaren. Uniklo ti, co sa dialo vo VaTS, za co je ten pan fajciar spoluzodpovedny. Aj ta sekera v tejto spolocnosti je nic? Uz mi zacinate byt naozaj smiesni s tym vasim bezbrehym hajenim svojho pana. No a na to poukazovanie, odhalovanie a vyvodzovanie zodpovednosti za tie zlodejiny, ktore tu niektori napachali, si zvykni. To je totiz ta najvacsia brzda rozvoja tohto mesta, na zaklade ktorej sa budu niektore predvolebne sluby plnit dost tazko. Tym ale nechcem povedat, ze sa sluby nebudu plnit, budu, len to mozno púotrva trosku dlhsie, ako sme ocakavali. A to vdaka tym kolaborantom, prisluhovacom a neschopakom z KDH a Smeru. Precitaj si to a rozanalyzuj.

   Príspevok je reakciou na "Pavol Hrčka"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Máš pravdu. Chcú odpútať pozornosť od svojich prešľapov: 2 víceprimátori, vedúci sekretariátu!!!!! Pýtam sa koľko peňazí budú stáť ony naše mesto za 4 roky!!! Je mi ľúto tohto mesta!

   Príspevok je reakciou na "Pavol Hrčka"

   Hodnotenie (-42%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Já som zhrozený z názorov p.hrčku - kolaboranti,bonzáci - tí čo poukázali na tunelovanie.a ten,čo rozkrádal tuneloval,je chudák.Myslím,že najväčší chudáci sú tí,čo ospravedlňujú tieto zbojstvá.Asi ste z jeho košiara,tam existujú také kreatúry,podobne ako keď matka s dcérou poukázala na zvrhlého kńaza,podľa tupákov bola na vine ona s dieťaťom,nie ten pedofil - aj to je obraz tupých na slovensku.

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tupák môže napisať , že poukazujú na tunelovanie . Momentálne sú alebo ste /?/ v takej pozícii , že netreba o tom iba hovoriť na internete v anonymnom fóre , ale treba začať konať . Ak sa tunelovalo treba to riešiť/ ak je čo / a nie tu iba tárať...To akože miestnosť na húlenie je ten veľký tunel čo tu o ňom píšeš ? Za svojim si stojím momentálne je v mestskom zastupiteľstve hodne kolaborantov a bonzákov, či donášačov...

   Príspevok je reakciou na "re Pavol Hrčka"

   Hodnotenie (-11%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Ste trapný,ospravdlňujete plytvanie Dvorana,ktorý mal na všetko odpoveď,že niet peňazí. Nevyjadril ste sa k fajčiarni - ale podľa Vás je to normálne,čo keď príde pán velvyslanec, alebo iný pán.Zato už vidíte prešľapy tých,ktorí Vám nevyhovujú.Štyri roky tápania,neustále nových návrhov na každom zastupiteľstve,koktanie a neschopnosť,to Vám sedelo,pretože pán bol z Vášho košiara.Radšej mlčte,doteraz ste názor k ničomu nemal,zrazu nimi sršíte.Neviem či Vy,alebo Vám podobný reaguje podobne - ten čo poukázal na plytvanie / fajčiareň / už je obviňovaný - čo asi robí ako viceprimátor ?To sa bude treba opýtať Šulekovčanov,nie Vás,Vy ste nevedel, čo robí Váš kôń štyri roky,alebo ste nechcel vedieť. Radšej sa modlite a spovedajte,iné neviete,okrem ohovárania a zasievania nevraživosti.

  Hodnotenie (+37%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Všetko závisí od uhla pohľadu. Vrazil 4 tisíc € do rekonštrukcie fajčiarne aby tí jeho mali kde sedieť. Príde aj zahraničný partner. Keď chodia za vinármi, Kórejčania, Tchajwančania,... Ex Libris, z družobných miest návštevníci ... prídu aj za primátorom, tiež potencionálni domáci a zahraničný záujemcovia o priemyselný park. Čo teraz? Aby sa dodržalo dekórum zoberie ich rokovať do luxusu, niekde do Piešťan? Veď nieje šmucik, aby ich pohostil a rokoval s nimi na úrade... keby taká miestnosť nemala využitie tak ju nezriadia. Skôr to vidím, že jemu je to málo ako reprezentatívny priestor. Som fajčiarka. Dvoran fajčieval vo svojej pracovni zriedkavo na dvore mestskej polície a zamestnanci, aby sa sním nestretli tak na dvore starej osvety. MK mal radšej tých 4 tisíc dať na opravu schodov domu kultúry. Keď tam predávajú pravidelne mesačne skromnejší a lacný tovar, mal by vidieť aký dav ľudí tam prúdi... samozrejme aj na iné akcie konané v dome kultúry. OZ Fraštačania na nohy, vaše logo - koruna sa mení akosi na šašovskú ozdobu.

   Príspevok je reakciou na "re Pavol Hrčka 1"

   Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zvlastny pohlad na 16-tisicovu hlupost. Opytam sa teda inak. Mas pravdu, tie schody do KD treba opravit. Preco to neurobil PD? Ved on bol taky velky ludomil...A druha vec je a tu s prehladom obchadzas. PD si to dal do navrhu rozpoctu a MsZ mu to neschvalilo. Pripominam jeho vlastne zastupitelstvo. Takze ta investicia bola, aj podla jeho vlastnych, uplna hlupost. A tretia otazka. Bola si niekedy u primatora v kancelarii? Je malo reprezentativna? Vsetkym doterajsim a aj novemu vyhovuje. A ak sa nemylim, to dokonca nemala byt reprezentacna miestnost, ale FAJCIAREN!!! Ale ja som zabudol, ze PD bol najreprezentativnejsi typ primatora, akeho sme kedy mali...

    Príspevok je reakciou na "relativita robotníckej kockovanej košele"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Tak keby tú rekonštrukciu robil MK pre "svojich", tak by na úrade musel vymeniť alebo zamestnať viac ľudí, než doteraz ... Pokiaľ fajčiareň mala byť reprezentatívny priestor pre zahraničné a podnikateľské návštevy, tak dovidenia, nedivme sa, že do mesta investori nehrnuli... tie schody na DK mohli opraviť už dávno, neviem na čo čakali... fraštačania majú aj logo, kde? nesledujem to

    Príspevok je reakciou na "relativita robotníckej kockovanej košele"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.