Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

10. marec 2015

Primátor zrušil výberové konanie na pozíciu „vedúci sekretariátu úseku primátora“

Nové vedenie mesta pripravuje zásadnejšiu zmenu organizačnej štruktúry a fungovania MsÚ, ktorých výsledkom má byť efektívne fungujúca inštitúcia verejnej správy. 

Primátor zrušil výberové konanie na pozíciu „vedúci sekretariátu úseku primátora“

Primátor mesta Hlohovec Ing. Miroslav Kollár zrušil výberové konanie na pozíciu vedúci sekretariátu úseku primátora. Urobil tak ešte pred otváraním obálok potenciálnych uchádzačov.

Dôvodom zrušenia tohto výberového konania je stále prebiehajúci proces organizačných zmien na mestskom úrade. Z tohto dôvodu nebude táto novo vytvorená pracovná pozícia obsadená až do doriešenia zmien v organizačnej štruktúre Mestského úradu. Neotvorené obálky budú archivované na MsÚ v zmysle registratúrneho poriadku.

Nové vedenie mesta pripravuje zásadnejšiu zmenu organizačnej štruktúry a fungovania MsÚ, ktorých výsledkom má byť efektívne fungujúca inštitúcia verejnej správy.  Pracovná pozícia „vedúci sekretariátu úseku primátora“ sa bude obsadzovať až po finalizácii spomenutých opatrení.

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka MsÚ Hlohovec pre komunikáciu a vonkajšie vzťahyČlánok bol zobrazený 6427x
Diskusia k článku (28)


Podobné témy
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Mesto uzatvorí novú nájomnú zmluvu s OZ Zámok Hlohovec
Mesto uzatvorí novú nájomnú zmluvu s OZ Zámok Hlohovec
Cieľom je pokračovanie spolupráce na postupnej obnove a rozvoji budovy národnej kultúrnej pamiatky zámku v Hlohovci.

Aktuálne prebiehajúce výberové konania
Aktuálne prebiehajúce výberové konania
Na mestskom úrade zasadli výberové komisie, ktoré otvorili obálky uchádzačov v aktuálne prebiehajúcich výberových konaniach.

Kladenie vencov k pomníku Šuleka a Holubyho
Kladenie vencov k pomníku Šuleka a Holubyho
Hlohovčania si v stredu 28. októbra 2015 uctili pamiatku slovenských martýrov Vilka Šuleka a Karola Holubyho pietnym aktom kladenia vencov

Riaditeľ kancelárie primátora vo funkcii od 1. júla
Riaditeľ kancelárie primátora vo funkcii od 1. júla
Novým riaditeľom kancelárie primátora je od 1. júla 2015 Mgr. Tomáš Borovský.


Diskusia k článku (28 komentárov) »

28 komentárov


 1. gravatar

  Je to neprofesionalny krok. Ludia si to mozu vysvetlit aj tak, ze nenasiel spravneho tak to zrusil. Cize mozu povedat ze to bolo vsetko len na oko, a ked nenasiel kona tak to odlozil.

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Citujem: " "Pracovná pozícia „vedúci sekretariátu úseku primátora“ sa bude obsadzovať až po finalizácii spomenutých opatrení. " " Zaujímavé, najprv je vypísané výberové konane a po doručení obálok uchádzačov je zrazu zistené, resp. oznámený horeuvedený text. Ak pán viceprimátor Pestún dňa 19.3.2015 na zasadnutí nebude mať z toho "horkosť v ústach", tak všetky nejasnosti týkajúce sa tejto veci budú len konšpirácie porazených, ktorí mali zostať na smetisku dejín za Hlohovcom.

   Príspevok je reakciou na "Trosku neprofesionalne"

   Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zaujimave ako pracujes s informaciami. Nebolo tam nahodou napisane aj to, ze obalky neboli otvorene a zostanu v archive? Takze konspiracie su fajn, ale bez realneho podkladu, pretoze nikto nevie, kto sa prihlasil. Vypisujes tu tak, ako keby ziadne vyberove konanie nebolo nikdy v zivote zrusene. Netvrdim, ze je to dobry postup, ale urcite lepsi ako urobit vyberko a nasledne oznamit, ze nikto nevyhovel. Takto je to slusnejsie, aspon podla mna.

    Príspevok je reakciou na "jablko"

    Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Človeče môj príspevok si prečítaj ešte raz a keď vytriezvieš a potom odpovedaj. Pletieš tu obálky, konšpirácie nakoniec uvádzaš, že to nebol dobrý postup. Azda som písal, že obálky niekto otvoril? Písal som, že ak sa vec na zasadnutí riadne vysvetlí, tak všetko ostatné budú len konšpirácie. Aby si sa ukludnil, uvádzam, že nedávno sa konal výber na náčelníka mestskej polície a to bol riadny cirkus, na ktorý vtedy opodstatnene poukázal aj súčasný primátor. Apropo: Spomínam si na jeden môj príspevok, ktorým som v podstate obhajoval súčasného primátora ale jeden fanatik s nižším IQ to pochopil opačne a oponoval mi.

     Príspevok je reakciou na "re. jablko"

     Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Také jsem byla přihlášená do výběrového řízení a strávila jsem dost času, abych předložila příslušné dokumenty, výpis z rejstříku trestů , zaplatila jsem 6 EUR, notářsky oveřená kopie diplomu 1,50 EUR. Je to opravdu neprofesionální přístup. Když se vyhlásí výběrové řízení, tak předpokládám, že je to projednáno a odsouhlaseno a zapadá to do organizační struktrury. A den po ukončení přihlášek se toto výběrové řízení zruší. :-(

  Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Odvaha prihlasit sa na poziciu v statnej sprave, bez znalosti uradneho jazyka. Pre mna by to bol dovod, rovno vyradit. Hlavne, mlada generacia, uz nerozumie po cesky...

   Príspevok je reakciou na "Dita"

   Hodnotenie (-80%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Toto je tak úbohé, čo si predviedol. Slovák sa môže v Čechách stať poslancom a prvým miestopredsedom vlády a ty sa budeš v tejto zabudnutej diere nad niekoho vyvyšovať iba preto, že hovoríš viac Slovensky? Presne pre tieto malomeštiacke primitívne komplexy nevie nikto Hlohovec nájsť na mape a nieto ešte, aby sem aj prišiel a niečo urobil. Ak nie si členom výberovej komisie, tak tvoje priblblé dôvody na vyradenie nikoho nezaujímajú. Úrad vypísal výberové konanie a pani sa ho chcela zúčastniť. Mala s tým náklady, musela si zorganizovať čas, možno mala aj iný program, ktorý musela tomu prispôsobiť. Len niekto, kto to v tom má namočené prsty, môže takým primitívnym spôsobom reagovať na toho, kto si dovolí povedať, že to bolo neprofesionálne. Poviem ti to teda po Slovensky, aby si mal dôvod tomu porozumieť. Jednoducho ste to posrali!

    Príspevok je reakciou na "fuhaaaa"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ja s tym mam nieco spolocne? S cim? Ja ani neviem, ci nejaka komisia je. Tak ako sa mi nepaci, ze nejaki slovaci su poslanci a vo vlade v cudzom state, tak sa mi nepaci, aby tu robili v statnej sprave cesi, madari, rumuni a pod. Hlavne, ked neovladaju rec. Skus ist takto robit na urad do Rakuska, Nemecka, Madarska a neovladat pismom a aj slovom uradny jazyk. A nejake vyberko v tomto, bohom zabudnutom meste, mi je ukradnute. Takze skus ist nadavat niekomu inemu.

     Príspevok je reakciou na "Slovák Jano"

     Hodnotenie (-75%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Děkuji za podporu, jste rozumný člověk ( Slovák Jano). Navíc pan s přezdívkou fuhaaa by měl vědět, že obálky zůstaly zapečetěné. Navíc, jak mě může někdo soudit a vědět, že neumím slovensky. Myslela jsem, že je důležité něco vědět a dělat něco pro město.

     Príspevok je reakciou na "Slovák Jano"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pre pani Ditu. Ospravedlňujem sa Vám za to, že v našom meste žijú ľudia s takým názorom ako "fuhaaaa", ale aj tak verím, že ich nie je veľa. Jeho ďalšiu reakciu ani nebudem komentovať, lebo iba potvrdila to, čo som o ňom napísal. Smutné ale je, a o tom som presvedčený, že má k tomu výberu blízko. Nik normálne zmýšľajúci by na takú neprofesionalitu nemohol takto reagovať.

     Príspevok je reakciou na "Slovák Jano"

     Hodnotenie (+63%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Este raz zopakujem. Vobec som nereagoval na nejake vyberko, ale na to, ze niekto tu napise prispevok po cesky a chce ist robit do statnej spravy. Ak by dotycna pani vedela po slovensky aj pisat, tak ten prispevok napise po slovensky. Je zaujimave, ze ked slovak pride do ciech, tak hned hovori a aj pise po cesky. Len cesi s tym maju u nas problem. Nic viac a nic menej za tym "Slovak Jano" nehladaj. Kde som v nejakom mojom prispevku pisal o tom vyberku? Mozno sa Ti to nepaci, ale ani mne sa nepaci, ked niekto nevie po slovensky.

     Príspevok je reakciou na "Slovák Jano"

     Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zas iba potvrdzuješ to, čo som napísal. Okrem toho máš ešte aj problém s pamäťou: "Pre mna by to bol dovod, rovno vyradit". Vyjadroval si sa, ako keby si o tom mal rozhodovať. Keď má Kollár okolo seba takýchto ľudí, tak nás Boh ochraňuj. Môžeš sa vyhovárať koľko chceš, je nad slnko jasné, že máš v tom prsty.

    Príspevok je reakciou na "fuhaaaa"

    Hodnotenie (+66%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Nema zmysel ti nieco vysvetlovat. Si uz o vsetkom presvedceny. Takze ano, som samotny Kollar. Uz si spokojny? To si fakt nemozem napisat svoj nazor? A com mam prsty? V tom, ze to Kollar zrusil? Ano, aj o tom som rozhodol. Spokojny?

     Príspevok je reakciou na "Slovák Jano"

     Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Takže, keď ti dokážem, že si sa vyjadroval k výberku a ešte primitívnym spôsobom, tak už nemáš čo vysvetľovať a začneš písať úplné hlúposti. Nikde som nenapísal, že si Kollár, iba že som si istý, k nemu máš blízko. A to som si istý, lebo toto by nik nemohol ospravedlňovať. A spokojný nie som, lebo s tak blbými ľudmi blízkymi vedeniu nemôže byť spokojný nik, iba oni sami. To je skôr do plaču.

     Príspevok je reakciou na "Slovák Jano"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nuž roky som bol v Čechách vo vysokých funkciách. Nikomu to nevadilo. Hovoril som po slovensky, ale dával som pozor, či mi naozaj každý rozumie. A faktom je, že mladí mali so slovenčinou občas problém. Tak som im to vysvetlil po česky a bolo. Väčším problémom bola gramatika, ktorá je dosť odlišná. Ale na to boli zasa sekretárky. Pritom boli problémom iba skutočne dôležité oficiálne dokumenty. Keby bola pani napr. Tatárka, tak by to bol asi problém, lebo v Hlohovci je síce moc potomkov Tatárov, ich reč už žiaľ nikto neovláda.

    Príspevok je reakciou na "fuhaaaa"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nechápem, prečo stále pinkáte do "fuhaaa". On len seriózne napísal svoje názory, ktoré nie sú až tak vzdialené pravde. Vy ste z toho vyrobili megakauzu na princípe "čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo". Okrem toho, "fuhaaa" vám jasne odpovedal, že je Kollár a výberové konanie zrušil. Príklad: Nedávno bežala na STV 1 vedomostná súťaž. Jeden zo súťažiacich bol z Brna, nevedel po slovensky a viackrát nerozumel otázke resp. odpovedal po česky. Moderátor mu tieto odpovede neuznal a podľa mňa konal správne. Možno nejaký Jano by mu uznal aj nesprávne odpovede. Z uvedeného vyplýva, že v prípade komunikácie s takto hovoriacou osobou by zrejme nastal problém na obidvoch stranách. "Jano", ak si naozaj rozumný a čestný Jano tak "Dite" uhraď výdaje, ktoré jej vznikli, najlepšie v českých korunách. Určite Ti za Tvou rozumnosť poděkuje. (Priatelia, všetko toto je konšpiračná hra na odpútanie pozornosti od merita veci)

    Príspevok je reakciou na "fuhaaaa"

    Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Asi máš pravdu. Fuhaaaa napísal tiež: "Mozno sa Ti to nepaci, ale ani mne sa nepaci, ked niekto nevie po slovensky." Možno nie je "fuhaaaa" dobrý v percentách. Alebo možno nevie, že 99,93 % obyvateľov našej zemegule nevie po slovensky. Alebo inak, iba 0,0694 % obyvateľov našej zemegule ovláda slovenčinu. Ale ešte menej je takých, ktorí ovládajú "fraštačtinu". Navrhujem preto, aby sme si na najbližšom zasadaní mestského zastupiteľstva odhlasovali, že v Hlohovci môžu bývať a aj inak sa realizovať iba tí občania, ktorí budú mať "papír s okrúhlú pečátkú" potvrdzujúci, že daný občan úspešne obstál na skúškach z "fraštačtiny". Tým sa zamedzí infiltrácii cudzích elementov do našeho super mesta. Vedľajším efektom bude vyriešenie problému s parkovaním v meste a určite aj so zápchami na moste. Koľko vás príde na zasadanie a podporí túto super myšlienku?

     Príspevok je reakciou na "jablko"

     Hodnotenie (+66%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Nuž roky som bol v Čechách vo vysokých funkciách. Nikomu to nevadilo. Hovoril som po slovensky, ale dával som pozor, či mi naozaj každý rozumie. A faktom je, že mladí mali so slovenčinou občas problém. Tak som im to vysvetlil po česky a bolo. Väčším problémom bola gramatika, ktorá je dosť odlišná. Ale na to boli zasa sekretárky. Pritom boli problémom iba skutočne dôležité oficiálne dokumenty. Keby bola pani napr. Tatárka, tak by to bol asi problém, lebo v Hlohovci je síce moc potomkov Tatárov, ich reč už žiaľ nikto neovláda.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  To si naozaj myslíte, že môžete povedať hocičo a my vám uveríme? Kto sa tam prihlásil, že ste to museli zrušiť?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Asi Putin a Kollar nemal odvahu ho vybrat :-)

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  19.3. je zastupitelstvo, tak sa ho treba opytat, preco to urobil

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Vazeny pan "jablko" a ine slovenske odrody, do Hlohovca este neprenikla informacia, ze SR je celnom EU?A ze volny pohyb pracovnikov patri medzi zakladne principy a prava Europskej unie? Ci v Hlohovci to plati iba jednosmerne? Iba my mozeme vycestovat za pracou ci studiom do ceska, anglicka, rakuska atd...? A ako sa pozerate na EU fondy, financie ci dotacie? Tie sa vam nehnusia?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ake eu fondy, dotacie ci financie prudia do hc, ked uz o tom pisete ?? Resp. ake prudit budu ?? Zamok, obchvat, cesty, namestie ?? Inak s vami suhlasim, kazdy ma pravo sa uchadzat o tento post. A ten co vybera ma zase pravo a povinnost rozhodnut. Dokonca aj zrusit, ale to zas je o tom ako to ludia prijimu. Ja som to neprijal.

   Príspevok je reakciou na "infoska"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  pre "Konšpirátorovi Jablkovi" Dakujem Vám za velice vtypny príspevek, šak som sa aj zasmál, že je to vtypne a zároven aj na úrovny, teda jako že inteligentné. Šak už any nevým, či gramaticky a spysovne správne pýšem po fraštacky, už som vela toho zabudol. Na zasadnutie bych aj prišól ale nemóžem, budem v Európe mimo Fraštáku. A teraz tú našu slovenčinu. Vďaka Vám za schopnosť humorom a elegantne sa povzniesť ponad problém tejto témy a domnievam sa, že ste týmto príspevkom dali aj bodku za celou touto europskoslovenskoufraštackou kauzou o zrušenom výberovom konaní v Hlohovci. Priatelia, odpustite mi ale aj tak sa cítim byť Fraštačan - Slovák a až kdesi úplne na konci európan. A vôbec k tomu nepotrebujem nehorázne drahý klub zvaný Európsky parlament.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.