Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

21. máj 2015

Primátor odvolal riaditeľku materskej školy

Zistenia hlavného kontrolóra v MŠ Fraštacká preverí aj polícia.

Primátor odvolal riaditeľku materskej školy

V stredu 20. mája 2015 primátor mesta Miroslav Kollár odvolal z funkcie riaditeľku Materskej školy Fraštacká a zároveň s ňou s okamžitou platnosťou ukončil pracovný pomer. Rozhodol sa tak na základe zistení z Priebežnej správy o výsledku následnej finančnej kontroly, ktorú v MŠ Fraštacká realizuje hlavný kontrolór mesta.

Podľa zistení hlavného kontrolóra došlo k porušeniu zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, konkrétne paragrafu 31 – Porušenie finančnej disciplíny. Rovnako bol porušený zákon č. 502/2001 Z. z. o finančnej kontrole a vnútornom audite, konkrétne paragrafu 9 o predbežnej finančnej kontrole.

Vzhľadom na podozrenie, že mestu Hlohovec ako zriaďovateľovi spomínaného školského zariadenia vznikla škoda, bola táto informácia odstúpená na preverenie orgánom činným v trestnom konaní.

Návrh na odvolanie a okamžité rozviazanie pracovného pomeru boli v súlade s platnou legislatívou prerokované s príslušnou odborovou organizáciou, ako aj s Radou školy pri MŠ Fraštacká, ktoré vyjadrili jednomyseľné súhlasné stanovisko.

Vedením MŠ Fraštacká bola dňom 21. mája 2015 dočasne poverená doterajšia zástupkyňa riaditeľky. Mesto Hlohovec ako zriaďovateľ tohto školského zariadenia vypíše v najbližších týždňoch výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľky MŠ Fraštacká.

Kontrola hlavného kontrolóra v MŠ Fraštacká bude pokračovať, po jej ukončení budú o zisteniach a navrhovaných opatreniach informovaní poslanci Mestského zastupiteľstva.

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka MsÚ Hlohovec pre komunikáciu a vonkajšie vzťahyČlánok bol zobrazený 19880x
Diskusia k článku (40)


Podobné témy
Rodinný podnik - pokračovanie
Rodinný podnik - pokračovanie
Vážne pochybnosti nad konaním riaditeľky škôlky vyslovila aj Aliancia Fair-play.

Rodinný podnik
Rodinný podnik
Riaditeľka nakupovala pre škôlku v manželovej firme. Mesto chce problém ututlať.


Diskusia k článku (40 komentárov) »

40 komentárov


 1. gravatar

  Konečne s ňou niekto urobil poriadok. Všetko jej zosobniť a aj Dvoranovi za to že ju chránil. Hanba!!!!!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Divadlo nového primátora. Kontrolná otázka. Kto z Fraštačanov sa chystá na miesto riaditeľky?

  Hodnotenie (-5%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Došiel na psa mráz

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Keď som si prečítal chronológiu " príbehu" tak ten sa začína kdesi v roku 2008 !!! Teraz sa pýtam, na to aby bol prípad uzavretý bolo potrebné 7 rokov ? Koľko ma kontrolný spis strán ? Niekoľko tisíc ? Boli k tomu potrebné odborné posudky alebo expertízy znalcov z akých odborov ? A ak boli už v predchádzajúcom volebnom období známe tieto skutočnosti a bola predložená správa HK na rokovanie zastupiteľstva, čo na to poslanci. Veď v terajšom zastupiteľstve sedia desiati poslanci, ktorí preukázateľne vedeli o tejto skutočnosti. Prax bola taká, že správy kontrolóra boli na zastupiteľstve vzaté na vedomie a tým bolo " vymaľované". Ale volení zástupcovia občanov mesta nesú nepriamu zodpovednosť za " nič nerobenie". Keď nie trestnoprávnu , tak určite tu v morálnej rovine.O politickej sa budem zbytočne zmieňovať, lebo príslušnosť k politickej strane je ako spodné prádlo. Keď začne zapáchať tak sa vymení.A tu sa ukazuje záujem občanov o správu mesta.V niektorom z iných príspevkov som čítal, že na výsledky práce nového vedenia mesta vrátane zastupiteľstva treba počkať na koniec funkčného obdobia a až potom hodnotiť. Pýtam sa ja. Čo keby zákonodarcovia určili funkčné obdobie napr. 8 rokov ? To by sme sa dozvedeli toho . A už by to bolo aj premlčané!Teraz sa pýtam občanov, nestojí im za to , aby raz za dva mesiace 2- 3 hod. "presedeli" na zastupiteľstve ? Krčmové debaty nestoja za " fajku močky " !

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Kedy odvolá riaditeľa HCTV?

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  a čo tak začať riešiť aj bezpečnosť v danej škôlke? Deti im tam padajú zo schodov, spia na "postielkach" ktoré naskladajú po spánku na seba (vetranie "postielok" ich netrápi!), dieťaťu zoberú učiteľky pri spánku paplón, len za to, že pri zaspávaní sa odkopalo a dieťa zostane celú dobu spánku hore, je mu zima a bojí sa postaviť z postielky, lebo by pani učitelka kričala. Hlavne že tá ma od nich pokoj a nech si spia bez paplónu aj pri otvotenom okne. Deti dávajú spávať v prepotených tielkach. Púštajú do škôlky choré deti. Potom sa čuduj svete, že je dieťa stále choré. Minule nejaká prudko inteligentná mamička rozprávala pred tou škôlkou že je na PN, lebo má pásový opar a že to bolí jak sviňa... Tak ona má infekčnú chorobu a decko pošle do škôlky nech bárz nakazí aj celú škôlku?! Toto je akože normálne?!!! Dieťa na prechádzke spadne, učitelka naň ani nedáva pozor a rodičom potom povie, že padlo, ale ona ho (údajne) zachytila?!!!! Pričom to tak nebolo! Dieťa padne zo schodov, kotúla sa po polovici schodiska dole, a učitelka zasa povie, že padlo z posledných dvoch schodov? A dieta doma ukazuje ako sa kotúlalo zo schodov a v školke presne ukazuje odkial sa kotúlalo dole... Myslíte že toto by si dieťa len tak vymyslelo?! Prídete pre dieťa, to tam je jeden pidi chlebík s kúsom rajčiny a je hladné. Príde domov a je schopné zjesť pol chladnčky (pričom dieťa nieje vôbec tučko, len je tak hladné, lebo v škôlke dostalo málo) Keby začnú aj toto prešetrovať čo sa tam deje, a zistia všetky ich úžasné (ne)dostatky, hned by celú škôlku zavreli. Veď to už je len nápad urobiť z putiky škôlku... hlavne že do školiek urobili autoškoly, dôchodcovské kluby, lekárne, pobočky nejakých zvazov a podobne...

  Hodnotenie (+16%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Vážená a milá mamička a vy ste dozorca nad škôlkou keď "Všetko viete" ako sa stalo z koľkých schodov dieťa padlo apd???? Videli ste osobne aj deti ktoré údajne spali bez paplóna alebo to sú zasa len výplody detskej fantázie????? Ak ste toto všetko osobne nevideli ale len počuli tak nekonšpirujte, dobre???? Ja si nejdem zastávať personál, moje dieťa tam nechodí ale čítať takéto bludy, to je už moc.......

  Hodnotenie (+7%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   Ten

   Nie je to blud, moja dcera tam zial chodi a zacali sme riesit presne tie iste veci ako pise pani v prispevku. Spotenej jej zoberu paplon a ja sa cudujem co je vzdy po 3-4 dnoch znova chora. Nikdy nemala chripku ani nic podobne, vzdy len nachladne. S tym padanim zo schodov mame tiez svoje zazitky a ten najkrajsi bol ked nam pani ucitelka ani nic nepocedala ale nechala nas ist domov a az doma sme sa dozvedeli, ze odkial az letela dole. Na druhy den mi pekne aj ukazala odkial, tak som sa spytal a potom teda slova pani ucitelky:"Ano padla asi z 3tieho schodu ale dopadla na ruky" Tak som jej ukazal tu bulvu na hlavicke ci tam jej rastu ruky. Dieta Vam tam nechodi ale urcite tam niekoho poznate ak takto reagujete. Faktom je, ze niektore ucitelky su naozaj k detom ustretove a nemaju problem s nicim ale je tam aj dost takych ako som pisal. Nehadzem ich do jedneho vreca.

   Príspevok je reakciou na "Mimi"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Všetko je pravda, čo sa píše a viem to od kamarátky, čo tam pracovala. Možno chceš odviesť pozornosť od problémov, čo tam narobila riaditeľka, ale to sa ti nepodarí, lebo všetci dobre vedia, ako to tam chodilo.

   Príspevok je reakciou na "Mimi"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    No jasné, všetko je pravda......a čo ste robili doteraz???? Držali ste hubu a naďalej ste do tej škôlky dávali svoje deti....... Teraz ste všetci múdry! Ja tu bývam len krátko, nikoho neobhajujem ale také bludy čo niektoré matky popíšu sú až smiešne! Ja keby som vedela čo sa v tej šk§lke deje, aké sú tam učiteľky, tak tam svoje dieťa NEDAM! a nie že majú stále FULL stav a ešte aj podplácajú aby tam svoje ratolesti dostali.......je mi a grc! FUJ!

    Príspevok je reakciou na "Pravda"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   napríklad mne sa to tiež stalo. Prišla som pre malého do škôlky, doudieraný, gate ošúchané, zašpinené a dosalo sa mi info od učitelky, že malý zakopol a padol. Cestou domov sme stretli sesternicu a vravela mi, ako videla ako spadol. V parku na Dilongovej (kde ako všetci vieme si pravidelne mládež robí ožran párty a zostáva po nich spúšť v podobe skla, bordelu, nedajbože aby tam nejaké striekačky boli..) no takk v tomto parku sa učiteľky postavia k sebe, kecajú a deti posielajú naháňať sa. Cudzí ludia aby tam na nich asi pozor dávali. A aby som neodbočila sesterka mi vravela, ako malého učitelka posielala nahánat sa a aby nestál pri nich (asi aby nepočul ich debaty)..malý teda šiel behať a už letel. Pritom krpec nie je z tých čo by behali jak splašený. Je to kludné dieta.

   Príspevok je reakciou na "Mimi"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    No tak padol - fakt strašné..... =D Lezú mi na nervy tietok prehnane starostlivé matky, ktoré očakávajú, že učiteľky v škôlke budú každé dieťa držať za ručičku non-stop celý čas, aby náhodou nepadlo. Mám dieťa, poznám aj veľa mamičiek a naozaj neriešime takéto problémy, že dieťa v škôlke padlo, tak padlo a čo akože? Keď môj malý behá, tiež niekedy padne, toho mám držať za ruku 24/7? A druhá vec je, že keby sa dozviem, že môjmu dieťaťu niekto berie paplón a je mu v škôlke zima, nemá čo jesť a podbne - tak si to idem vysvetliť z riaditeľkou, ak nepríde k náprave beriem dieťa zo škôlky... Sťažujete sa na učiteľky, že nedávajú pozor na deti - a čo to potom vypovedá o matke, ktorá nechá takýmto učiteľkám na starosť dieť na niekoľko hodín denne??

    Príspevok je reakciou na "matka"

    Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ja neviem o čom tu točíte. Téma je o niečom úplne inom a nie, či dieťa spadlo a pod. Fakt je, že aj keby ste išli problém riešiť s tou riaditeľkou, tak by ste nič nevyriešili nakoľko s ňou debatovať nebolo možné. Mala vždy svoju pravdu a nikto ju nepresvedčil. Hlavné je, že jej konečne niekto klepol po prstoch a teraz budeme dúfať, že spravodlivosť zvíťazí. Je vôbec možné, aby jej roky nevedeli dať kompetentní stopku v jej "aktivitách"? Aj keď o tom dobre vedeli? Indície sa sypali zo všetkých strán a nikto nič!

     Príspevok je reakciou na "Tama"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Vysvetlíte mi niekto (pre niekoho možno vôbec nepodstatné) PREČO??? sú na titulnej fotke k odvolaniu riaditeľky MŠ Fraštacká použité fotky detičiek z MŠ Šulekovo? Keď už tam mala byť fotka detí z MŠ, tak aspoň snáď aktuálna a z adekvátnej škôlky!

  Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ja sa cudujem ako je mozne ze su tam vobec tie deti vyfotene... maju suhlas??

   Príspevok je reakciou na "Lusy"

   Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dobrý pokus o trolling.

    Príspevok je reakciou na "kaibigab"

    Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Viem, že to nie je k téme, ale keď sa tu už spomenuli tie fotky detí.... ako je možné, že učiteľka má vo svojom súkromnom profile na sociálnej sieti fotku zo škôlky, ako sedí pred spiacimi deťmi, má povolenie od rodičov? A keď sa už písalo o tých paplónoch - zrovna je za ňou odokryté dieťa a pani učiteľka je zrovna o jeden opretý.... nevravím, mohlo byť teplo, ale paplónik nemá ani nikde na postielke.... Moje dieťa tam tiež chodilo, vtedy boli učiteľky fajn, alebo sme aspoň mali šťastie na učiteľky. A pani riaditeľka už vtedy mala problémy...Moje druhé dieťa chodí do inej MŠ a som rada, že nie do tejto VIP MŠ - čo som tiež NIKDY nechápala....asi preto, že tam chodili detičky podnikateľov, ktorí škôlku "sponzorovali"...

    Príspevok je reakciou na "kaibigab"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Toto si prečítajte! Nestačím sa čudovať, čo všetko som sa dozvedel o výsledkoch kontroly z predchádzajúcich rokoch. http://www.hlohovecko.sk/?m=magazin_clanok&id=333, http://www.hlohovecko.sk/?m=magazin_clanok&id=334

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Nestiham sa cudovat tolkej kritike zrazu! Nie je to tak davno co to bola "vychytena" skolka a dostat sa tam dalo len po znamosti...resp uprednostnovali sa deti solventnejsich rodicov/podnikatelov od ktorych sa vyberalo nemale "sponzorske". Rodicia si vybavovali aby tam deti mohli dostat...pritom budova aj okolite prostredie su uz na pohlad odpudive v porovnani s ostatnymi...potom sa necudujme ze namiestoo skolskeho dvora sa nahanaju v parku. Nikdy som toto nezmyselne povysenie frastackej skolky na TOP v HC nechapala! Ale nemusim rozumiet vsetkemu...

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Musím s Vami súhlasiť.......bývam v HC asi 3roky a otejto škôlke som počula len o ako VIP škôlke a zrazu si ide každý sťažovať.......škôlka má FULL, zrazu sa prevalí kauza a mamičky tu idú kritizovať a nadávať.....KDE boli všetci DOTERAZ????? Pýtam sa KDE??????

   Príspevok je reakciou na "mamka postkova"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Mimi možno preto, že si tu krátko, ešte veľa vecí nevieš. Otvor si ústa a uvidíš, aké veci sa budú diať. Ty si myslíš, že by si riaditeľka mohla dovoliť robiť také veci, keby nemala za sebou primátora? Keby išlo iba o mňa, tak si tie ústa kľudne otvorím, ale má sa potom na malom vyvršovať nejaká zakomplexovaná osoba, lebo si to môže dovoliť? Nehovorím, že je to správne, ale je to tak.

    Príspevok je reakciou na "Mimi"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Tak toto je neuveritelne nerozumiem tomu. Riaditeľka niečo spravy a obvinujete ucitelky co stým maju? Riaditeľka nech pyká za svoje činy ale učiteľkam dajte pokoj. A také bludy ako že im berú paplóny a prepotenych tielkach ich nechajú spať ved to je smiešne. Prosim vás spamätajte sa a ked chcete niečo riešiť tak aspoň podstatu k veci.

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Ozaj nie je čo riešiť a zbytočne tu písať blbosti. TERAZ UŽ BUDE RIEŠIŤ POLÍCIA a v KONTROLE BUDE POKRAČOVAŤ AJ KONTROLÓR MESTA. O výsledkoch kontroly nás budú informovať. Teraz už treba iba čakať, koľko zamestnancov danej MŠ a zamestnancov mesta (ktorí mali kontrolovať danú MŠ) stiahne (ex) riaditeľka zo sebou. Myslím, že zodpovednosť by mali niesť aj tí, ktorí NEKONALI !!!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Je poľutavaniahodné, že táto povyšenencká, arogantná a nečestná osoba bola odvolaná po takej dlhej dobe. Mala byť odvolaná už po kontrole v roku 2010. Lenže návrh pána poslanca Pestúna na jej odvolanie nikto nepodporil. Poslanci si tak môžu spytovať svedomie, že s a pričinili o to , že teraz mesto prišlo o peniaze ako i rodičia. Pán Dvoran urobil z p. Ješkovej najchránenejšiu osobu v meste ako i najlepšiu riaditeľku Hlohovca, Slovenska a možno aj krajín V 4. Po jeho nástupe ďalej kryl jej kauzy ako napr. hrnce, telefonáty, hormadný odchod učiteliek , škol. jedáleň Šulekovo a pod. My ostatné škôlky sme len trpeli, pretože prvoradá bola vždy Fraštacká. Je až zaražajúce, že primátor , ktorý by mal dbať na hospodárnosť, spravodlivosť a čestné jednanie túto osobu chránil . Myslím si ako i moje kolegyne, že jej musel byť poriadne zaviazaný za nejaké jej nekalé protislužby v jeho prospech. Verím že orgány činné v trestnom konaní ako i kontrolór, ktorý bude ešte v kontrole pokračovať zistia ďaľšie skutočnosti. Myslím si že v tomto prípade bude spravodlivosti po ukončení vyšetrovania zadosťučinené.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím