Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

21. máj 2015

Do Hlohovca opäť zavíta stredovek

Na druhom ročníku Stredovekých dní v Hlohovci sa môžu návštevníci opäť tešiť na množstvo stredovekej zábavy pre malých i veľkých.

Do Hlohovca opäť zavíta stredovek

Po úspešnej premiére z minulého roka sa do Hlohovca opäť vráti stredovek. Na druhom ročníku Stredovekých dní v Hlohovci sa môžu návštevníci opäť tešiť na množstvo stredovekej zábavy pre malých i veľkých. Dvere pre návštevníkov podujatia sa tento rok opäť otvoria 04. - 05. júla 2015 v Zámockej záhrade.

„Po úspešnom I. ročníku podujatia a pozitívnych ohlasoch z môjho okolia ako aj širokej verejnosti sa nedalo konať inak ako toto podujatie zorganizovať opäť,“ uviedol hneď na úvod hlavný organizátor podujatia Peter Kolišťanik.

Po minulom úspešnom ročníku do Hlohovca opäť zavítajú Turci s ich janičiarskou jednotkou, ktorá okrem streľby predvedie i súboje šabľami, jatagánmi a šimširmi. Jedným z programových trhákov bude tento rok Vikingská sága o severskom hrdinovi Haraldovi Ourochsovi, plná divokých vikingských bojovníkov. Návštevníci uvidia nielen po zuby ozbrojených severanov, ale i berzerkrov bojujúcich len v ľanových nohaviciach. Nebude  samozrejme chýbať ani ich vikingský tábor.

Na dvore Mikuláša Konta prebehne druhý ročník lukostreleckého turnaja medzi najlepšími strelcami Uhorského kráľovstva a Osmanskej ríše. Večerný program bude mať hneď dva vrcholy. Prvým bude mýtická bojová show, pri ktorej do arény vstúpia najobávanejší muži stredoveku.  Čerešničkou na torte celého dňa bude zábavou a kostýmami nabitá stredoveká módna show, ktorá pobaví malých i veľkých, starých i mladých a netypickou formou prevedie návštevníkov módou stredoveku.

„Partneri akcie sú neoddeliteľnou súčasťou takéhoto typu podujatia, tento rok na základe dobrých referencií z minulého roka pribudli aj noví záujemcovia, čo ma nesmierne teší“ poznamenal ďalej Peter Kolišťanik. Hrdým Generálnym partnerom akcie sa stala spoločnosť Svijany Slovakia s.r.o., ktorá v Hlohovci pôsobí od roku 2014.

„Na základe dobrých referencií z I. ročníka tejto akcie sme vstúpili do rokovania s organizátormi. Už od začiatku sme pochopili, že skvelá zábava, ktorá má nádych stredovekých dejín, priláka návštevníkov zo širokého okolia. Keďže máme záujem podporovať a rozvíjať akcie podobného typu v meste Hlohovec, prijali sme ponuku stať sa Generálnym partnerom,“ poznamenal Alexander Prošek – konateľ spoločnosti Svijany Slovakia s.r.o.

Tento rok sa výraznejšie do tejto akcie zapojilo aj samotné mesto Hlohovec. „Mesto Hlohovec vždy rado podporí akcie, ktoré oslovia nie len obyvateľov mesta, ale pritiahnu tiež návštevníkov zo širokého okolia. Vzhľadom na vysokú úroveň prvého ročníka Stredovekých dní a pozitívny ohlas medzi verejnosťou nielen z Hlohovca sme sa rozhodli prijať ponuku stať sa spoluorganizátorom podujatia a podieľať sa na organizácii jeho druhého ročníka. Myslíme si, že Stredoveké dni by sa mohli stať jedným z dlhodobých pilierov kultúrneho kalendára mesta Hlohovec, ktoré prináša novú podobu kultúrnych podujatí a vhodne zapadá do rámca ďalších kultúrnych aktivít v meste. Poslanci mestského zastupiteľstva preto vyčlenili prostriedky pre Mestské kultúrne centrum ako spoluorganizátora podujatia primárne na technické zabezpečenie Stredovekých dní,“ povedal primátor mesta Miroslav Kollár.

Neoddeliteľnou súčasťou takéhoto podujatia je samozrejme dobré jedlo a pitie. Ani pri Stredovekých dňoch to nebude inak. Návštevníci nájdu v areáli Zámockej záhrady pestrú ponuku tradičných jedál a nápojov, podľa informácii od organizátora je pripravených viacero zaujímavých noviniek. Nebudú chýbať ani zaujímavé stánky so širokou ponukou rôznych výrobkov ručnej výroby, historickí remeselníci, maľovanie na tvár, či namaľovanie portrétu umelcami a veľa ďalších zaujímavých atrakcií.

Súčasťou Stredovekých dní budú opäť zaujímavé sprievodné akcie podujatia. Pod taktovkou Vlastivedného múzea v Hlohovci sa zopakuje úspešný Zámocký poznávací okruh ako aj obľúbené člnkovanie na Zámockom rybníku. Novinkou budú „Kuchyne starého Fraštáku“, ktoré organizátor pripravuje spoločne s OZ ELAP a viechou Jašter na Starej hore. Pôjde o prezentáciu tých najzaujímavejších receptov starého Fraštáku, kde si okrem dobrého pocitu z jedla návštevníci odnesú so sebou aj recept na jeho prípravu.

Tak ako aj minulý rok je na toto podujatie vstup ZDARMA.

Viac informácii o samotnom podujatí nájdete na stránkach www.stredovekedni.sk alebo na stránke Facebooku Stredoveké dni v Hlohovci.

Zdroj: Tlačová správa All Marketing, s.r.o.

                                                   
Podobné témy
Stredoveké dni po tretíkrát v Hlohovci
Stredoveké dni po tretíkrát v Hlohovci
Hlohovec sa už tento víkend vráti o niekoľko storočí dozadu.

Stredoveké dni v Hlohovci prinesú viacero noviniek
Stredoveké dni v Hlohovci prinesú viacero noviniek
Obľúbené podujatie potrvá o deň dlhšie.

Stredoveké dni sa do Hlohovca vrátia už tento víkend
Stredoveké dni sa do Hlohovca vrátia už tento víkend
Druhý ročník Stredovekých dní v Hlohovci otvorí svoje brány už tento víkend.

Domáci sa môžu tešiť na zvučné mená, osvedčené podujatia i zaujímavé novinky
Domáci sa môžu tešiť na zvučné mená, osvedčené podujatia i zaujímavé novinky
Kultúrny kalendár sľubuje aj Luciu Bílou, tradičné remeslá či stredoveké dni. Prinášame vám prehľad podujatí na tento rok v Hlohovci.

Návrat do stredoveku sa vydaril!
Návrat do stredoveku sa vydaril!
Zámocká záhrada ožila. Pozrite si fotopostrehy zo Stredovekých dní v Hlohovci.