Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

7. september 2015

Aktuálny stav údržby verejnej zelene

Primátor sa dohodol na dôslednom dohľade nad priebehom prác s garanciou kvality.

Aktuálny stav údržby verejnej zelene

Spoločnosť Vodárenské a technické služby, s.r.o. koncom augusta uzavrela na základe verejného obstarávania rámcovú zmluvu o poskytovaní služieb a prác spojených s údržbou verejnej zelene do konca roka (alebo do uzavretia veľkej súťaže, ktorú momentálne realizuje mesto Hlohovec) s firmou Rudbeckia, s.r.o zo Svätoplukova.

Zamestnanci Rudbeckie začali s kosením v Hlohovci v utorok, 25. augusta 2015. Práce zo začiatku neboli realizované k spokojnosti vedenia Mesta ani obyvateľov samotných. Na osobnom stretnutí majiteľa spomínanej firmy, Mgr. Milana Straňáka s primátorom mesta Ing. Miroslavom Kollárom si obe strany vyjasnili podmienky zmluvy a výhrady k doterajšej realizácii prác. Zároveň sa dohodli na dôslednom dohľade nad priebehom prác s garanciou kvality. Obe strany deklarovali, že im záleží na bezproblémovej spolupráci.

Po týždni kosenia bola 3. septembra vykonaná kontrola prác aj s obhliadkou pokosených plôch. Pri obhliadke bolo zástupcami VaTS, s.r.o. konštatované, že niektoré plochy neboli vyhrabané a plochy pri bytových domoch očistené od zvyškov trávy. V správe z kontroly, ktorej sa osobne zúčastnil aj M. Straňák, sa uvádza, že pred vyfakturovaním vykonaných prác je potrebné vykonať nápravu.

Firma Rudbeckia bola vyzvaná k precíznejšej práci. Kosci musia dbať na to, aby bol pokos vykonaný bez rušivých zmien výšky kosenia, bez nepokosených pásov, zhlukov trávy a iných  rastlín. Všetky okraje majú byť dokosené, tak ako okolo ostatných prekážok a porastov. V rámci zberu trávy je potrebné odstrániť i prípadné drobné odpadky obsiahnuté v tráve.

Prípadné znečistenie okolia pokosenou trávou je nutné ich odstrániť. Podľa zverejnenej rámcovej zmluvy poskytovateľ zodpovedá za kvalitu vykonaných prác.  Kvalita vykonaných prác sa posudzuje podľa príslušných technických noriem, technologických postupov a kvalitatívnych ukazovateľov. Kontroly kvality odvedených prác sa budú realizovať priebežne, počas celého trvania platnosti zmluvy.

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka MsÚ Hlohovec pre komunikáciu a vonkajšie vzťahyČlánok bol zobrazený 16865x
Diskusia k článku (34)


Podobné témy
Ospravedlnenie – odvoz separovaného odpadu
Ospravedlnenie – odvoz separovaného odpadu
Mesto Hlohovec sa ospravedlňuje obyvateľom sídlisk za stav kontajnerovísk a nádob na uskladanie separovaného odpadu.

Už kosia, žiadalo by sa však častejšie
Už kosia, žiadalo by sa však častejšie
Kedysi bol Hlohovec pokosený osemkrát počas sezóny. Teraz o polovicu menej.

Hrozí, že mesto ruží zaplaví burina
Hrozí, že mesto ruží zaplaví burina
Desaťročia sa Hlohovec pýšil hrdým prívlastkom. Dnes nemá ani na základnú údržbu zelene.

Píliť či nepíliť?
Píliť či nepíliť?
Hlohovčania sú v otázke mestskej zelene nejednotní. To, čo niektorým prekáža, iní obhajujú.


Diskusia k článku (34 komentárov) »

34 komentárov


 1. gravatar

  Doteraz všetko fungovalo a ako sami vidíte čo ste dosiahli, 12 hlohovčanov bez práce celé leto sa nekosilo a teraz keď sa začalo s firmou až zo Svätopluka tak samé problémy oni nás majú v paži tam ide len o peniaze. Pekne ste to vybavili spokojnosti môžte sa hanbiť hlavne že je Bobák spokojný. Ďakujeme pán primátor za ďalšiu 35 chybu.

  Hodnotenie (-12%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Bohuzial fakt je taky ze domaci zostali bez prace a chodia nam sem pracovat ludia z ineho mesta. A o kvalite prac sa vobec neda hovorit je to nepohrabane stale nedokosene. A ktovie ako to dopadlo z tou velkou sutazou ci sa dožijeme ukončenia sutaze alebo sa zruší. Je potrebne pre Hlohovec aby sa konecne zacalo kosiť tak ako ma so zbernimi košmi a taktiez zacalo fungovat aj vyvoz smetnich kosou .Nech to nase mesto je opet ciste a pokosené. Pan primátor o toto sa snazte toto mesto potrebuje nie sluby.

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Odporúčam sa pozrieť dnes kosia v pánskej to je krása starý dedo na kosačke chodi krížom krážom cez celú pánsku chodníky zasypané trávou nič nezbierajú toto sme tu chceli??? Ďakujeme za veľkú súťaž pán primátor!!!!!

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Neboj sa uz to vyhral o5 kúťan. Dal ponuku az o 100 eur nizsiu, tak vyhral. Uz OZ frastacania, lepsi Hlohovec a pan velkomozny primator zabudli, ze kosil za take iste love ako cele piestany aj s kupelnym ostrovom. Uz je vsetko v poradecku

   Príspevok je reakciou na "Fraštačan7"

   Hodnotenie (-11%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ani zdaleka ta suma nebola taka neprešiel by cez výberové pred 4 rokmi. Výberové sice vyhral ale este neni uzavrete lebo sak je cas firma so Svatoplukova nam zatial staci.za 2-3 tyzdne pokosia cely Hlohovec hm aka naivita u primátora a tej firmy. Toto je uz druhy tyzden tusim co kosia a neni su ani v polovici. To bude krasny jarmok povinna vybava pri vstupe do Hc bude mačeta!!!!

    Príspevok je reakciou na "Re:frastacan7"

    Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Bolo by dobré porovnať cenu za m2 kosenia "kúťana", kosenia Piešťan a kosenia koscov z VATS.

    Príspevok je reakciou na "Re:frastacan7"

    Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ja by som porovnala aj kvalitu pokosenia toho co tu bolo doteraz kutana kosicou Vats a kosicou zo Svatoplukova co kosia teraz. Podla mna nieje vsetko vzdy iba o tom kto to urobi najlacnejsie ale skor kto to urobi najkvalitnejsie . Moze to mat robene za babku ale potom sa necudujme ze to vyzera hrozne samozrejme zas nehovorim ze to ma stat dvakrat tolko ako doteraz.

     Príspevok je reakciou na "Euro"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  No to by zaujimalo aj mna take porovnanie, len ci sa da to co teraz predvadzaju v meste nazvat kosenim to neviem..... Keby sa pustia na mestske travniky ovce, by to vyzeralo rovnako, ale aspon by ta "pokosena trava" nebola na autach, chodnikoch, a neostala by hnit v zelenych plochach. Inak to uz pekne zacina smrdiet.....

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Je vsetko po starom. Uz to ma vo vacku opat kutaň takze klidek. uz nebude drahy uz bude v pohode

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Nech to je ktokolvek, hlavne nech sa uz nieco zacne robit, lebo to tu je ako posledna dedina. Vsetko zanedbane, od volieb tu nikto nepohol prstom, okrem tej slavnej superfirmy zo svatoplukova co sa snazi o nieco ako keby kosenie. A ked to je domaca firma je to len plus. Len treba viac kontrolovat!!

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nuz treba zabludit na dediny v okoli ani jedna nevyzera jak Hlohovec vsetky su povedcine pokosené niekolko krat . Samozrejme ze maju toho menej ako take mesto to treba uznat ale to neomluva tuto Hlohovecku neschopnost a necinost vedenia. Je treba zrejme riešiť ine dolezitejsie veci vsak je to len trava nie?

   Príspevok je reakciou na "Obcann"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Dajte kazdemu cinziaku peniaze a nech si kosia samia co usetrene peniazky kam pojdu?Na vianocny stromcek?Dajte NAVRH 👳

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  123

  každý činžiak ma svoj fond nech si kosačku kúpi na dedine Ti okolo domu kto upratuje.Zaplatíš mestu ročne 30 eur dane a čo čakáš všetko za to?

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   321

   ten fond slúži na niečo iné...na dedine to funguje presne tak isto ako aj v meste...súkromné pozemky si udržujú majitelia a mestské mesto/dedina...okolo činžiakov je pozemok mestský...takže presne taký istý ako napr. v Zámockej záhrade...podľa tvojej logiky, keďže okolo domu mestského trávniku moc nemáš, treba utekať do Baumaxu kúpiť kosačku a hajde kosiť Zámockú záhradu...za 30 eur ročne hádam nečakáš, že to bude kosiť nejaká firma...

   Príspevok je reakciou na "123"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Zaujímavé, že doteraz na to tých 30 eur ročne stačilo. Napísal si riadnu hlúposť. Ty si myslíš, že za tých 50 eur, čo platíš do zdravotnej poisťovne ti transplantujú srdce, keď to budeš potrebovať? Všetko sú to verejné služby, na ktoré sa všetci skladáme. Alebo už chystáte zvyšovanie daní?

   Príspevok je reakciou na "123"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Na dík on go ve j uz jeden cinzak ma kosačku a aj si kosia takze nic nove zaujimave by to bolo na čínskom he he

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  123 chod sapozriet do Risnoviec ako starosta spravuje dedinu a aj tam platia dane.A tie ruze okolo fontany mam ist ja strihat?123 ???aokolo domu je Tvoj majetok a pokial vie byt ma pozemok len pod bytom .

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  To kosenie je jedna velka katastrofa, doslova na smiech to ked je nejaka firma tak taku firmu ma kaydy kto ma kosacku.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Dobrý deň,čistá hrôza,plná predajňa trávy,zamestnanci nekomunikovali,ako roboty,pozametala som,odsávanie trávy rovno do predajne,pán primátor prosím Vás o kontrolu

  Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Prosím vás , nepreháňate to ? Ten bordel okolo kontajnerov vám nevadí , Kto ho robí ?

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Primator je sklamanie. Obklopil sa na MsU peknymi kockami a robi si svoje.vytlky, odvoz smeti, nejake plany do.buducnosti nic. Rok ubehol ako voda ma este 3 a je vymalovane. 0 bodov. Lepsi hlohovec a oz frastacanie bol pekny o.eb na ludi. Hlavne ze plat si dal.hned ako dvoran

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  A dokedy to bude este trvat ze si budu robit co sa im zachce ? To sme si teda zvolili bandu zatial tusim najhoršiu co si papatam. To uz aj ta predchadzajuca partia geriatrickych poslancov bola lepsia

  Hodnotenie (+23%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.