Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

16. máj 2016

Stredoveké dni v Hlohovci prinesú viacero noviniek

Obľúbené podujatie potrvá o deň dlhšie.

Stredoveké dni v Hlohovci prinesú viacero noviniek

Po úspešných dvoch ročníkoch Stredovekých dní v Hlohovci si organizátori v programe pripravili viacero noviniek. Pribudnú náučno-dejepisné bloky pre školy, ktoré začnú v prvý deň festivalu, v piatok 24. 6. v dopoludňajších hodinách. Priaznivci podujatia sa môžu tešiť na rozšírenie festivalu z pôvodných dvoch na tri dni.

„Podujatie Stredoveké dni v Hlohovci sa teší veľkej obľube najmä u rodín s deťmi. Práve preto sme sa rozhodli pripraviť blok pre školy, aby sa deti okrem pekných zážitkov aj niečo zaujímavé dozvedeli, ale i naučili,“ uviedol hneď na úvod hlavný organizátor podujatia Peter Kolišťanik.

Tento blok tak bude určený iba pre školy ako doplnok, resp. obohatenie svojich vedomostí z histórie. Ambíciou organizátorov je, aby boli deti zábavnou a interaktívnou formou konfrontované so stredovekými tradíciami, umením, kultúrou a históriou. Chcú tak zvýšiť záujem  detí o našu kultúru a poznanie zvykov našich predkov. Do projektu sa môžu zapojiť základné či stredné školy v rámci exkurzií alebo aj ako súčasť výletov na konci školského roka.

Stredoveké dni sa tento rok budú tešiť viacerým novinkám v programe. Tú pravú atmosféru starých čias spestrí živá stredoveká hudba, ktorá bude viacerými vstupmi spríjemňovať čas návštevníkov podujatia.

Do Hlohovca zavítajú aj „šermiarske etudy“ z Moravy. Predvedú nám  majstrovstvo od utajovaných sekov nemeckých majstrov, cez cit pre tempo Talianov, až po tanečnú eleganciu španielskeho šermu. Najväčšou perlou v programe budú tento rok Landsknechti a veľmi dobre známi Gladiátori. Landsknechti predstavujú najlepšie vojenské jednotky jeho veličenstva cisára Ferdinanda Habsburského, ktoré sa neraz postavili obávanej švajčiarskej pechote, Francúzom, či Turkom. Scénka plná farieb, dymu, výbuchov, a bojového ryku. Piesok arény  rozvíria nohy udatných mužov – Gladiátorov. Necháte svoj palec dole alebo ho na znak priazne vztýčite?  Pribudnú aj skvelí žongléri, fakíri a návštevníkmi veľmi obľúbená ohňová show, ktorá bude večernou bodkou a ukončením festivalového dňa.

Tak ako minulý rok, na akcii spolupracuje viacero partnerov. Najvýraznejšie sa zapojil Generálny partner akcie pivovar Sessler z Trnavy. Receptúra  piva z tohto rodinného pivovaru siaha až do  18. storočia.

Do akcie sa zapojilo aj Mestské kultúrne centrum, ako jeden z hlavných partnerov podujatia. „Mesto Hlohovec vždy rado podporí akcie, ktoré oslovia nie len obyvateľov mesta, ale pritiahnu tiež návštevníkov zo širokého okolia. Vzhľadom na vysokú úroveň predchádzajúcich ročníkov Stredovekých dní a pozitívny ohlas medzi verejnosťou nielen z Hlohovca, sme sa rozhodli opäť prijať ponuku na spoluprácu a podieľať sa na organizácii tretieho ročníka. Myslíme si, že Stredoveké dni by sa mohli stať jedným z dlhodobých pilierov kultúrneho kalendára mesta Hlohovec, ktoré prináša novú podobu kultúrnych podujatí a vhodne zapadá do rámca ďalších kultúrnych aktivít v meste. Mestské kultúrne centrum preto vyčlenilo prostriedky na podporu Stredovekých dní,“ povedal primátor mesta Miroslav Kollár.

Neodmysliteľnou súčasťou takéhoto podujatia je samozrejme aj dobré jedlo a pitie. Ani pri Stredovekých dňoch to nebude inak. Návštevníci nájdu v areáli Zámockej záhrady pestrú ponuku tradičných jedál a nápojov, podľa informácii od organizátora je pripravených viacero zaujímavých noviniek. Nebudú chýbať ani stánky so širokou ponukou ručných výrobkov, historickí remeselníci, jazda na koni, maľovanie na tvár, umelecké maľovanie portrétov a mnoho ďalších zaujímavých atrakcií.

V rámci Stredovekých dní budú aj tento rok prebiehať sprievodné akcie. Pod taktovkou Vlastivedného múzea v Hlohovci sa zopakuje úspešný Zámocký poznávací okruh. Nebude chýbať obľúbené člnkovanie na Zámockom rybníku.

Vstupné Hlohovčania: 3€/deň, 6€/3dni
Vstupné ostatní 6€/deň, 10€/3dni  (v predpredaji zľava)
Viac informácii o vstupnom: http://www.stredovekedni.sk/index.php?page=tickets

Viac informácii o akcii nájdete na stránkach www.stredovekedni.sk alebo na Facebooku - Stredoveké dni v Hlohovci. Svoju účasť/neúčasť môžete potvrdiť aj na vytvorenej udalosti k akcii na tomto linku: https://www.facebook.com/events/1103753562970573/

TS All MarketingČlánok bol zobrazený 18403x
Diskusia k článku (64)


Podobné témy
Jesenná edícia Fraštackého trhu bude už tento víkend
Jesenná edícia Fraštackého trhu bude už tento víkend
V priestoroch Františkánskeho parku bude opäť o niečo viac ruchu ako je zvykom.

Stredoveké dni po tretíkrát v Hlohovci
Stredoveké dni po tretíkrát v Hlohovci
Hlohovec sa už tento víkend vráti o niekoľko storočí dozadu.

Jarná edícia Fraštackého trhu už tento víkend
Jarná edícia Fraštackého trhu už tento víkend
V priestoroch Františkánskeho parku bude opäť o niečo viac ruchu ako je zvykom.

Hlohovčania sa môžu tešiť na prvý Fraštacký trh
Hlohovčania sa môžu tešiť na prvý Fraštacký trh
Prvú septembrovú sobotu (5.9. 2015) bude v priestoroch Františkánskeho parku za vlastivedným múzeom o niečo viac ruchu ako je zvykom.

Hlohovčania hostili priateľov z De Panne
Hlohovčania hostili priateľov z De Panne
Hlohovec po dvoch rokoch od poslednej návštevy opäť hostil rodiny z partnerského mesta De Panne v Belgicku.


Diskusia k článku (64 komentárov) »

64 komentárov


 1. gravatar

  S tym vstupnym to zabili.

  Hodnotenie (+46%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  My sme boli pred niekoľkými rokmi na dobývaní Trnavy a tam bol teda veľmi bohatý program a žiadne vstupné sa neplatilo.

  Hodnotenie (+66%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  To že sa bude platiť vstupné ma vôbec neprekvapilo. Primátor na nás občanov dlhodobo se..ie, takže by sme mali byt "radi" že aspon niečo bude.. zarába 4000 E takže pre neho je nejake vstupne smiešna suma. A to že tam príde o polovicu menej ludi ho asi ani nijako extra trapit nebude...

  Hodnotenie (+41%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Chcem vidieť ako budú kontrolovať, či je návštevník z Hlohovca.

  Hodnotenie (+14%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  To si odo mňa vypýtajú pri vstupe občiansky? Bývam v Hlohovci 14 rokov, ale kvôli štúdiu nemám posledný rok trvalé bydlisko v HC... kvôli údaju na dokladoch budem musieť platiť dvojnásobnú cenu? Akože fakt?

  Hodnotenie (+55%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Dva krát sme boli, no ale bohužiaľ teraz nepôjdeme. A ani rodinný známi nepôjdu, nakoľko nie sú z HC a museli by platiť viac. Ale veď miest na strávenie dňa / dní je veľa. Držím palce.....

  Hodnotenie (+73%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nie je veľmi čo nové vymyslieť. Tri dni je dlhá záťaž najmä pre našu flóru a faunu v tomto chránenom lesoparku. Páči sa mi návrh s Peterským futbalovým štadiónom, ako miestom konania. Nepáči sa mi vyberanie vstupného. Veď organizátorom je aj MsKC, ktoré žije z našich daní.

   Príspevok je reakciou na "Nuž....."

   Hodnotenie (+14%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    stredoveke dni na futbalovom ihrisku?! :DDDD

    Príspevok je reakciou na "ani mi"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Prečo nie? Aspoň bude mať využitie a ustriehnete si vstupné. Bývame v paneláku s troma deťmi.Vstupné je pre nás záťaž. V súčasných horúčavách je záťaž bývať aj v paneláku. Zámocká záhrada je pre nás relax, chládok, žiaden vreskot, či haravara. Je zadarmo relatívne zadarmo ak nerátame daň, ktorú mestu platíme. Už aj lesy a lúky sú niekoho. Minimálne urbariátu, alebo poľovných revírov. Štadióny sú málo v Hlohovci využité.

     Príspevok je reakciou na "ondro"

     Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Stredoveké dni zvykli byť cez hody v sv. Petre. Tam samozrejme boli 3 kolotoče, 4, maringotky..., proste posledne 2 roky úbohé na hodové atrakcie. Všetko išlo do Pánskej záhrady na stredoveké dni. Teraz by to bolo zadosť učinenie pre ních, keby sa tam konali. Občerstvenie pred štadiónom a ostatné platené atrakcie Stredovekých dní na Mierováckom štadióne. Aspoň by sa Zámocká záhrada nedevastovala.

     Príspevok je reakciou na "ondro"

     Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Tak vyberať vstupné na takejto akcii, je podľa môjho názoru obyčajná nenažranosť organizátora. Ak by sa platilo symbolické 1€/osoba to by sa ešte dalo. Ale aby štvorčlenná rodina ktorá nie je z Hlohovca zaplatila na vstupnom od 12 do 18€ za deň to je trošku moc. Možno už aj na Hlohovský jarmok a Farmárske trhy budú onedlho vyberať vstupné. Mohol primátor zasponzorovať nejaký ten sprievodný program zo svojho viac než nadštandardného platu (v porovnaní s platmi primátorov miest s podobným počtom obyvateľov). Stredoveké dni bola pekná akcia, ale urobiť z toho platený trojdňový " akože festival ", nuž myslím že sa to odrazí hlavne na množstve návštevníkov. Na to, že akciu pomáha organizovať aj mesto a s oganizátorom spolupracuje viacero partnerov si myslím že vstupné nebolo nevyhnutné.

  Hodnotenie (+57%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Ešte pri vstupe do mesta samozrejme pri každom vyberať mýto a stredovek jak vyśitý:-(

  Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  ... a to chcete akože oplotiť celú pánsku? veď tam sa dá predsa dostať z ktorejkoľvek strany... Tiež by ma zaujímalo, ako chcete kontrolovať, kto je z HC a kto nie...

  Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dajme tomu že by si aj organizátor panskú oplotil a vyberal vstupné. Panská záhrada je verejný majetok , keď ho chce ALLmarketing využívať na podnikateľské účeli , nech využíva , avšak som zvedavý či aj riadne zaplatí nájom tejto plochy. Podľa VZN je to 0,5eur za m2/deň. Doteraz nieje E-GOV zverejnená zmluva, preto sa pýtam či to náhodou nedostane od Frastačanov zadarmo , tak ako na Vianočných trhoch. Možno dostané aj stánky zadarmo od mesta. MsKC je hlavný partner, preto by zaujímalo tiež akoto majú ošetrené zmluvne , či zisk s predaja vstupeniek sa bude deliť aj pre MsKC Tiež by ma zaujímalo prečo nieje zverejnená zmluva o spolupráci na stránke MsKC / http://www.mskchc.sk/_dokumenty_2015.php / taktiež nieje žiadna zmluva na stránke http://www.vats.sk/rok-2016.phtml?id3=109992 .

   Príspevok je reakciou na "andyn"

   Hodnotenie (+69%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  ccc

  Možno bude vyberať vstupné aj na Michalský jarmok....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar
  ccc

  aj z toho je schopný spraviť si súkromnú akciu

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Asi nikto z účastníkov diskusie neorganizoval akciu pre toľko ľudí. Je preto pochopiteľné, že sa rozhorčujú nad vstupným na akciu, ktorú mesto zverilo podnikateľskému subjektu. Asi nikto zo zúčastnených diskutujúcich teda netuší, aké náklady nesie akcia pre také kvantum ľudí. Ak aj mesto náhodou poskytne priestory zdarma, kde sú honoráre účinkujúcim, zabezpečenie zdravotnej starostlivosti, hasičov, odpadu a podobných vecí, ktoré pri akciách nad určitý počet ľudí musia byť prítomné? To je len niekoľko vecí, ale náklady sú ďaleko väčšie, ako zaplatenie priestoru, kde človek chce nejakú akciu realizovať. Či je realizátor kamarát s primátorom? A čo? Volili ste si primátora sami ... a on predsa nebude kvôli tomu meniť okruh svojich známych za niekoho, kto hľadá stále len chyby miesto toho, aby prišiel na zastupiteľstvo, aby priniesol nejaký konštruktívny návrh, aby prejavil záujem spolupracovať. Tu na Slovensku je to tak. Miesto toho, aby sme podporili dobrú vôľu a chuť niečo robiť pre ľudí, radšej ho pošliapeme a ohováraním mu minimálne spôsobíme niekoľko vrások, lebo nepoznám nikoho takého, koho by sa to nedotklo, ak by o sebe čítal takéto príspevky. Rada sa zúčastním tejto akcie a pokojne zaplatím aj vstupné ...aj s celou svojou rodinou. Podotýkam, že nebývame v Hlohovci, aj keď pôvodom Hlohovčania sme. Ak totižto niekam chcem ísť, tak sa na to pripravím (odložím si aj peniaze na vstupné). Ak niekam ísť nechcem, tak jednoducho nejdem a ani sa nezamýšľam nad nejakým vstupným. My pôjdeme radi.... :-) a keďže sa tohto zážitku mnohí zriekajú, možno sa nebude na mňa nikto spotený lepiť v dave, alebo sa nebudem musieť báť, či ma niekto neogrcia (sorry), keď sa bude pretláčať od stánku, kde dávali niečo zadarmo.

  Hodnotenie (+14%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Milá účastníčka, mesto nezverilo túto akciu podnikateľskému subjektu, lebo ju mesto ani nikdy neorganizovalo, ale iba sponzorovalo. Urobilo tak s inými akciami, ktoré mohlo organizovať Mestské kultúrne centrum. Mesto tie akcie darovalo kamarátovi primátora, ktorý sponzoroval jeho predvolebnú kampaň, ale to je o niečom inom. Primátor nemusí meniť okruh svojich známych, ale dohadzovať predražené zákazky a miesta svojim kamarátom by asi tiež nemal. Hlavne, keď pred voľbami za to kritizoval predchádzajúce vedenie. No a k tvojej duchaplnej myšlienke na záver len toľko, že som ešte nevidela na podobnej akcii stánok, ktorý by dával zadarmo niečo, z čoho by sa dalo ogrcať okoloidúcich. Takže toho by som sa neobávala ani v prípade, ak by organizátor zachoval tradíciu z minulých rokov a púšťal návštevníkov zadarmo. Aj za malé atrakcie sa tam vždy platilo a samozrejme aj za jedlo a pitie. No a keď ti vadia spotení ľudia, tak táto akcia asi pre teba nebude a žiadne vstupné to nezachráni. Dá sa súhlasiť s tým, že kto chce, tak si zaplatí a kto nechce, tak tam nepôjde. Môj okruh najbližších tam nepôjde, lebo sme boli minulý rok a nezdá sa mi, že by ten program stál za také peniaze. Hlavne, keď za všetko ďalej treba platiť. To mi nevadí, lebo by sme si vybrali, čo chceme. Tebe prajem, aby ste si to celou rodinou užili a hlavne dobre zapamätali, lebo podľa mňa sú to posledné stredoveké dni za takých podmienok.

   Príspevok je reakciou na "účastníčka "

   Hodnotenie (+28%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Milá bývalá účastníčka.... ďakujem za želanie. Na jednu stranu píšeš, že mesto nikdy tieto akcie nevlastnilo, na druhú stranu napíšeš, že ich primátor daroval kamarátovi. Nechcela som však riešiť vzťahy, ale skôr to, že nikto nevyvinie žiadnu aktivitu, aby niečo pre ľudí urobil alebo podporil, ale kritiky sa chytí každý a nebojí sa o tom písať komentáre bez akéhokoľvek vedomia o veci. O mojej duchaplnej myšlienke píšeš tiež. Malo to skôr vyznieť ako charakteristika správania ľudí: "keď dávajú zadarmo, nech ma aj roztrhá".... v konečnom dôsledku som len vyjadrila názor, ktorí je iný, ako tie prevažujúce v tejto diskusii. Skrátka nemám rada slepú závisť. Ak sa niekto chce nabaliť na predraženej akcii, ako si to nazvala, má možnosť prísť a vyvinúť aktivitu, aby ju dosiahol. Ak však nič neurobí a nemá ani snahu, neviem, či je na mieste ohovárať za chrbtom, lebo týmto celá táto diskusia je. O tom, či je to posledná akcia nechcem polemizovať. Keby som ju realizovala ja, asi by bola poslednou. Ja však dúfam, že sa ľudia chtiví robiť niečo pre iných toho len tak nevzdajú a budú stále vyvíjať snahu, lebo inak hrozí, že by sme si už čoskoro neužili vôbec žiadnu aktivitu, atrakciu, či akciu. Prajem Ti všetko dobré.

    Príspevok je reakciou na "Bývalá účastníčka"

    Hodnotenie (+40%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Milá účastníčka, kde vidíš napísané, že túto akciu darovalo mesto organizátorovi? Nevkladaj mi do úst niečo, čo som nepovedala. Neviem o tom, že by stredoveké dni organizovalo mesto. A keby si sa trochu zaujímala o dianie, tak by si vedela, na ktoré akcie narážam. Napísala som doslovne "Urobilo tak s inými akciami". O akom vedomí veci píšeš, keď dva predchádzajúce roky to bolo zdarma? Vtedy to bolo možné zorganizovať iba z príspevkov zo stánkov a sponzorského? Pletieš hrušky s jablkami. Predražené akcie sú napríklad logo a vizitky pre Mestské kultúrne centrum od tej istej firmy, ktorá robí túto akciu. Tebe sa zdá 4 tisíc eur za logo, vizitky, grafiku a plagát, ktoré sa zadali robiť kamarátovi bez výberu v poriadku? Prepáč, ale jediný, kto tu nemá predstavu o čom sa tu hovorí, si ty. Tu sa vôbec nejedná o slepú závisť, ale preferovanie primátorových sponzorov, čo je na hranici so zákonom. Pán primátor si pred voľbami obliekal flanelovú košeľu, aby vzbudil dojem, že je jeden z nás, že sa nebude povyšovať. Bola to iba obyčajná maska a keby si tu naozaj žila, nikdy by si nemohla napísať tie nezmysly o závisti. No a keď chceš vedieť môj názor, tak také akcie, kde je významným sponzorom mesto, tak tie by mali byť pre návštevníkov zdarma. Sponzorské je aj poskytnutie priestoru a mesto by si to malo dať ako podmienku za poskytnutie sponzorského. Mesto predsa rozdáva naše peniaze. No ale prečo by sme neprihrali kamarátovi, ktorý nám pomohol vo voľbách, že? Na záver len poznámka o tom, čo si napísala, že nič poriadne by sa tu nedialo, keby nebolo tohto protežovaného sponzora volebnej kampane primátora. Máme predsa Mestské kultúrne centrum, ktoré náš všehoschopný pán primátor dostal do stavu, že nič poriadne neorganizuje a "musia" to robiť jeho kamaráti. Dokonca si musí MsKC u nich dávať robiť aj logo, vizitky a plagát za nehorázne peniaze, čo je určite práve to nevyhnutné, bez čoho by MsKC nemohlo ani existovať. Môj názor je, že živiť MsKC a súčasne kŕmiť kamarátov primátora je trochu drahý špás na také malé mesto.

     Príspevok je reakciou na "účastníčka "

     Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Milá bývalá účastníčka. Prečítaj si začiatok svojho prvého príspevku. Odtiaľ som vyčítala to, z čoho ma obviňuješ, že Ti vkladám do úst. Okrem toho, ja nikoho neprotežujem. Ani primátora, ani pána Kolišťánika, na ktorého všetci útočia a nikto sa ho neodváži ani menovať. Len som zhodnotila názory ľudí v tejto diskusii a zdali sa mi dosť kriticky založené bez akéhokoľvek pozitívneho pohľadu na akúkoľvek akciu, čo sa v meste robí. Kto je tu zaryto zaťažený na primátora alebo jeho kamarátov, ktorých spomínaš Ty aj ostatní, si Ty sama vo svojich príspevkoch. Ja som sa snažila len naznačiť, že ak by bolo viac aktívnych a bojaschopných ľudí (nie len latentne kritizujúcich), možno by fungovalo aj MsKC aj mnoho iných vecí. Lenže to by bolo treba sa aj zviditeľniť, aj niečo urobiť pre to, prípadne zabojovať. Nemala som v pláne riešiť vzťahy, len som z ľudského pohľadu apelovala na neutíchajúcu kritiku. Okrem toho, mám nárok na vlastný názor presne tak, ako si naň robíš nárok aj Ty. Tiež nepotrebujem vkladať slová do úst a nechať sa osočovať alebo obviňovať, ako to robíš vo svojom príspevku Ty. Ďakujem za diskusiu. Ja ju týmto pádom končím. Veľa úspechov Ti prajem.

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   máš problém s pochopením písaného textu, alebo naschvál zavádzaš. Najviac sa mi páči prirovnanie BOJASCHOPNÝCH ĽUDÍ. Daj mi 4 000 euro za vizitky a budem bojovať ako lev. MsKC nefunguje, lebo treba dávať zákazky kamarátom, chápeš?. Máš právo na svoj názor, ale píšeš úplné nezmysly. Dobre to napísala Bývalá účastníčka: keď je mesto sponzorom akcie, tak by sa vstupné nemalo vyberať. Zaplatíme si to takto dvakrát.

   Príspevok je reakciou na "účastníčka "

   Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  PROSÍM VÁS obidve /účastníčka+ Bývalá účastníčka/ zverejnite svoje priezviska, aby sme si mali možnosť urobiť skutočný obraz, o čo tu ide, aká hra sa tu hrá...... Pani účastníčka aj za slobodna priezvisko prosím. Ale skutočné priezviská!!! Ďakujem.

  Hodnotenie (-60%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Ivan, Ivan, boli Ťa hlava od rozmýšľania ? Akým spôsobom chceš zabezpečiť účasť obyvateľov na zastupiteľstve? Navrhujem Ti, ako priaznivcovi primátora, aby mestské zastupiteľstva sa konali vo vinárni v Bojničkach. Tam je autobusová zástavka a nie je problémom sa tam dostať. Do Empírového divadla pre staršie ročníky je to problém.Ale Ty to asi nepochopíš.Opýtaj sa svojich rodičov, či sú ochotní sa zúčastňovať toho divadla, keď aj protagonisti tejto komédie odmietajú sa toho zúčastňovať a radšej sa idú korčuľovať alebo praktikovať svoje .....záľuby.Už som sa raz pýtal, prečo sa zastupiteľstva nekonajú v niektorej telocvični napr.na 1. ZŠ ?

  Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Som tiež sklamaný z toho, že treba zaplatiť za SD v HC. Keď som to oznámil trom kamarátom, ktorí sem chodili s rodinami a bývajú mimo HC, tak mi oznámili, že na akciu nepôjdu. Viem, že je s tým veľa starostí a stojí to peniaze a čas. Ale toto sa mi zdá ako vyťahovanie peňazí z ľudí, napriek tomu, že sponzorom je aj mesto. Prevádzkovatelia stánkov určite nebudú platiť menej a aj voči ním je to nefér, lebo príde podľa mňa podstatne menej ľudí a budú mať menšie tržby. Ja som si tam vždy niečo kúpil vo viacerých stánkoch počas oboch dní. Inak čo som mal informácie z minulého roka, tak usporiadateľ chcel vyberať vstupné už vtedy, ale primátor ho zastavil, pretože dostal dotáciu.

  Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Stredoveké dní v HC sme celá rodina statočne ignorovala a plánovali sme tak i tento rok. Už len koli tomu,ze si neviem predstaviť ako dokážeme,ze bývame v HC a neporuši sa tým ochrana osobných údajov.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  A skoly dostali rozkazom od zriadovatela - primatora, ze sa musia zucastnit a deticky si zacvakaju vstupne... to je kseft :-\

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  V hlohovci je bordel.Ale v hlohovci žijú aj zlí,nevychovaní a špinaví obyvatelia. Všetko nech je zadarmo,dajte nám aj nažrať zadarmo,potom prídeme.Ale ešte si nabalíme aj domov.Deti chcú ihriská,dospelí garáže,všetko nám urobte.Len my nič,leda tak všetko pohaniť,skritizovať.Nikto nezdvihne prdel,aby upratal vo svojom okolí,event.polial kvety hoci len pred svojim domom .Hlohovec za p.Režného a p.Snopku bol iný.Čistý,sama zeleň,ale hlavne ľudia boli iní.Bolo tu radosť žiť.Boli sme na mesto pišní,boli sme veľkí lokálpatrioti.Dnes ? Tak ako aj inde.Bezútešnosť,ústup do ničoty. Nech žije kapitál. P.S.Veď ešte aj v kostole vyberajú almužny,tí úbohí chudobní.

  Hodnotenie (+12%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   RE:

   Prečo sa neodsťahuješ? V tom čase socíku mal Hlohovec cca 14 000 obyvateľov a dve vlajkové lode slovenského priemyslu Slovakofarmu a Drôtovňu. Bolo začo.

   Príspevok je reakciou na "sklamaný Hlohovčan"

   Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Boli iní ľudia? Omyl! Ľudia sú rovnakí, ale keď vidia čo sa okolo nich robí, tak sa na to môžu vykašľať. Všade sa kradne, primátor skoro najmenšieho okresného mesta má väčší plat ako premiér krajiny, nezmyselné zákazky kamarátom za nehorázne peniaze, logá, vizitky sa dávajú robiť sponzorom predvolebnej kampane za niekoho celoročný plat. Dane a poplatky sa stále zvyšujú, lebo vznikajú nové pracovné miesta pre kamarátov. Je nová a drahá mestská firma na zeleň a ty chceš ešte aby sme vyšli do ulíc a upratovali, kosili a nebodaj ešte aj riadili premávku? Prdel dvíham každý deň keď idem do roboty a som rád, keď môžem trochu času venovať rodine. Platím si riadne dane a poplatky a bol som aj voliť, tak nech sa starajú tí, ktorých si za to platíme a ktorých sme tam na to poslali. Ihrisko? Ty si myslíš, že urobiť detské ihrisko je ako niekedy? Že sa to dá svojpomocne? Vieš, aké sú dnes nároky na bezpečnosť a hygienu? Neviem, ale ty si asi dlho nebol vonku. Mesto na to má peniaze aj ľudí, ale najskôr treba upratať kamarátov a až potom smeti. Najskôr treba, aby kamarát urobil za tisíce nové logo a vizitky až potom prídu na rad ostatné veci. Nažrať zadarmo? Mesto je sponzorom tej akcie, takže zadarmo to neni a keď tak rád spomínaš staré časy, tak kedy sa na podobné akcie platilo vstupné? Máš to všetko nejaké pomotané a pletieš jedno cez druhé.

   Príspevok je reakciou na "sklamaný Hlohovčan"

   Hodnotenie (+63%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Dakujem. Konecne to tu niekto vysvetlil po lopate. A ti co to aj tak nechapu, to uz nepochopia nikdy. Nepochopia ze dnes je situacia kedy uz maju ludia vsetkeho dost. A po dalsie, maju tolko svojich problemov ze kaslu na to aby este riesili to co maju iní na starosti. A ked to nezvadaju, nech povedia preco. Preco je spina a rozbite vsetko, co ma byt v poriadku uz davno. Lebo minule vedenie? Ok budme konretny. Vytiahnime mena. Kolko poslancov tam sedelo uz minule obdobie? Chcete mena este ?? Jaj to dvoran ?? Jaj to on pustil pozemok na tu otrasnu nepouzivamu garaz. Alebo to boli poslanci ?? Jaj preto kandidovala nova skupina ci co ste. A teraz . Co ked mesto pride o pozemok pod plavaren, tak ako vam to vysvetlil muller ??? Co potom spravite ?? Jaj to mi nie. To nevyslo preto a preto. Pocujte, ak to dopadne dobre, poslem vam karton sampanskeho na zastitelstvo. Ak nie sklonte hlavy a uz sa nemiesajte do komunalnej politiky mesta hlohovec.

  Hodnotenie (+38%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.