Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

3. december 2006

Je rozhodnuté

2 128 občanov nášho mesta z 6 097 zúčastnených hlasovania v komunálnych voľbách rozhodlo, že primátorom sa opäť stáva PhDr. Ján Dlhopolček.

V sobotu 2. decembra žilo celé Slovensko v znamení komunálnych volieb. O kreslo primátora a starostu sa uchádzali kandidáti v 2 926 mestách, obciach a mestských častiach. Okrem týchto postov občania rozhodovali aj o svojich poslancoch do mestských zastupiteľstiev.

V Hlohovci sa o post primátora uchádzali štyria kandidáti:
PhDr. Ján Dlhopolček (ĽS – HZDS, SNS, SDKÚ – DS, SF), MUDr. Dušan Drábik (nezávislý), Peter Dvoran (KDH) a Ing. Ján Tassy (Smer - SD).

Z 18 752 osôb zapísaných v zoznamoch voličov sa komunálnych volieb v našom meste zúčastnilo 6 097, čo je 32.51% účasť. Je to takmer rovnaká účasť ako pred štyrmi rokmi (35, 8%). 2 128 vašich hlasov rozhodlo, že primátorom Hlohovca sa opäť stáva PhDr. Ján Dlhopolček. V minulých komunálnych voľbách získal 2 601 hlasov.

Volebný program primátora:

Kvalita života
- preklasifikovanie štátnej cesty II/513 na cestu I. triedy
- vybudovanie okružnej križovatky pri cintoríne
- eliminácia znečisťovania mesta a jeho okolia
- rekonštrukcia mestskej vodovodnej siete
- dobudovanie kanalizácie v Šulekove
- pokračovanie v postupnej obnove národných kultúrnych pamiatok
- podporenie populačného vývoja  finančným príspevkom pri narodení dieťaťa
- podpora projektov zameraných na starostlivosť o seniorov a invalidov
- vytvorenie triedy športovo-talentovaných žiakov  
- realizácia projektu prekrytia umelej ľadovej plochy
- dobudovanie kamerového systému v meste

Prosperita
- podpora investorov a ich etablovanie v priemyselnej zóne
- zlepšenie podmienok pre rozvoj cestovného ruchu
- podpora budovania služieb pre investorov a podnikateľskú sféru

Rozvoj
- pokračovať v rozpracovaných projektoch z minulého volebného obdobia
- zatraktívnenie Námestia sv. Michala jeho rekonštrukciou
- postupná rekonštrukcia miestnych komunikácií
- podpora projektov bytovej výstavby
- príprava infraštruktúry vo vytipovaných lokalitách pre individuálnu bytovú výstavbu
- spracovanie a implementácia projektov na čerpanie fondov EÚ

Galéria k článku
Diskusia k článku (12)Diskusia k článku (12 komentárov) »

12 komentárov


 1. gravatar

  Skvelé! Náš inteligentný pán primátor môže pokračovať v začatom! Takže sa môžme tešiť, že aj zvyšné časti mesta sa premenia na parkoviská... Veď kto by už chcel v meste nejaké stromy, trávniky, ihriská, či námestie? To všetko patrí do minulosti. Rovnako ako chodci a cyklisti. Tí sa predsa môžu odsťahovať do okolitých dedín - tam sa pre nich stavajú nájomné byty. V Hlohovci také niečo nechceme! Tu majú právo žiť len ľudia, ktorí majú dosť peňazí na autá a pohonné hmoty. Ak si niekto myslí, že ostatným môže pomôcť tým, že bude chodiť napr. do obchodu peši, či na bicykli, tak sa mýli! Veď takto by sme prišli o drahocenné exhaláty (a tým aj o mnohé alergie, rakovinu, či iné choroby, bez ktorých si už nevieme predstaviť náš život), preplnené cesty a parkujúcimi autami zapratané chodníky a trávniky! Navyše, vodiči a cestujúci v prostriedkoch verejnej dopravy, v sanitkách, v autách patriacich napr. telesne postihnutým ľuďom by takto prišli o doteraz zadarmo poskytovaný kurz psychickej a fyzickej odolnosti. Takže dúfam, že v Hlohovci sa už nepostaví žiadny ďalší byt, žiadne ihrisko pre deti. Je totiž treba viac parkovísk a garáží. Takisto dúfam, že pán primátor sa postará o to, aby v meste pribudli ďalšie tak veľmi chýbajúce krčmy, stávkové kancelárie a predajne 'zábavnej' pyrotechniky. Je to potrebné z dôvodu, aby sa nenudili naše deti v dobe, keď ešte nemajú vek na získanie vodičáku. Zabúdať by však nemal ani na zlepšenie životných podmienok psíčkarov, ktorí pomocou svojich miláčikov neúnavne a bez nároku na odmenu skrášľujú posledné zostávajúce trávniky; na fajčiarov, ktorí dodávajú chodníkom a autobusovým zastávkam tú pravú nezameniteľnú arómu; na deti, ktorým ich zodpovední rodičia dovoľujú kupovať pyrotechniku, ktorou - tiež zadarmo - dávajú nášmu sluchu zmysel; na mládež - budúcu inteligenciu, ktorá po víkendových 'zábavách' dokresľuje charakteristický kolorit nášho mesta svojimi výtvormi tekuto-pevného skupenstva na chodníkoch; a v neposlednom rade na našich policajtov, ktorí - vyhýbajúc sa miestam kde ich nie je treba (sídliská) - voziac sa od jedného obchodu k druhému, trpezlivo pomáhajú robiť tržby našim obchodníkom a popri tom stíhajú robiť aj ďalšie dobré skutky (napr. rozvážajú svojich priateľov). Na záver by som rád poďakoval všetkým tým oprávneným voličom, ktorí sa nezúčastnili komunálnych volieb 2006 a svojou obetavosťou tak pomohli ďalšiemu rozvoju nášho mesta. Ďakujem!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  pan primator nepotrebuje parkovacia miesta. za vsetko hovori jeho vlastne parkovania a vyuzivanie pravomoci verejneho cinitela http:213.215.107.40fotoalbumy013073f_13073071_e72ddd26f7ccf92fe0d09ff9f54376e1.jpg

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  xx

  Ironik perfektne opísal, akí sme v Hlohovci chrapúni. Tak to nám nepomôže ani ten najlepší primátor na svete. Ten neporiadok v meste nerobí primátor, ale ľudia tu žijúci, alebo tadiaľto prechádzajúci. Vajgle, psie h..., a ďaľšie veci má na svedomí vždy človek - fyzická osoba. Len škoda, že nepíše aj ako to riešiť. Je jednoduché len kritizovať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar
  man

  daj spravnu adresu..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Musime to ropzdeliť na dve časti. 1 niekto robi neporiadok-občanie 2 niekto by mal zabezpečiť verejný poriadok a upratovanie-mesto-primátor. Ak sú v piatok poobede plne odpadové koše v meste, tak v sobotu večer vypadáva odpad von a znečistí celé okolie. Všimni si to ked pojdeš v piatok po meste. Ak tento príspevok prinesie nápravu budem len rad.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  su tam nutne lomitka namiesto medzier vlnovku trebanahradit lomitkom (vedla hviezdicky na mun pade) http:~~213.215.107.40~fotoalbumy%2f013%2f073%2ff_13073071_e72ddd26f7ccf92fe0d09ff9f54376e1.jpg

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  mex

  to je zase cele v paži. keby prisli volit aj mlady a nie len stare babky demokratky tak by volby dopadli uplne inak...ved skoro 3000 volicov?? to je bieda, mozete si nadavat, ze ste neprisli volit je to aj Vasa chyba a arogantnost ze bude zas primator niekdo kto si v 1.volebnom obdobi vybuduje cestu k domu a v tomto druhom mozno stihne aj tobogan priamo k svojim dveram :DDD

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Je pravda,že bola malá účasť voličov,no napriek tomu som veril,že pani Rybnikárovú za poslankyňu v Šulekove nezvolíme.No stalo sa a ja ako prisťahovalec aj s rodinou sa zase mám na čo minimálne 4 roky tešiť. Totiž kto v Šulekove nebýva,asi nepochopí systém verejného obecného rozhlasu ovládaného horeuvedenou poslankyňou.Takže čaká nás štvorročné otravovanie minimálne dvakrát denne KTO,ČO,KDE a ZA ČO chce predať,pohrebné melódie,že doktor má dovolenku,ale sestra je v ordinácii atď..atď..atď..Kto tu nebýva,nepochopí,kto je rodený šulekovčan,tomu je to zrejme jedno a nás, zopár prisťahovalcov, nemá silu tento -prepáčte- primitívny zabehnutý spôsob zneužívania obecného rozhlasu zmeniť.Viete si predstaviť v X-tisícovom Hlohovci niečo podobné?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  xx

  Ako dopadli voľby treba jednoducho rešpektovať. Najviac spravidla kričia tí, čo voliť neboli. No a práca poslancov? Nemala by to byť len čestná funkcia - ako za socializmu. Aj keď mi niektorí jednoducho 'nerežú' je to realita, treba to tak brať, netreba sa (ich) hneď vešať. (počkajme do rána, čo sa z vajca vykľuje). Ani v Šulekove to asi nebude až také zlé, keď sa voľba spred štyroch rokov zopakovala. Alebo je to ľuďom jedno... no a prisťahovalci to majú všade ťažké.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  xyz

  Áno, výsledok volieb je treba rešpektovať, ale volebný program je odrážkový zoznam sľubov aktuálny chvíľu pred voľbami. Rozpočet mesta pre nasledujúce roky je už zverejnený a bolo by dobré, keby pán staronový primátor vysvetlil, pod ktorými kolónkami v tabuľke sa skrývajú jednotlivé odrážky volebného programu. Mám hlavne na mysli podporenie populačného vývoja, rozvoj cestovného ruchu, eliminácia znečisťovania mesta atď.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Volby skončili a začina sa mudrovať. Nespokojných 70 voličov si to odsedelo doma a čakalo ako budú voliť tí, čo sa volieb zúčastnili. Teraz budú voličom nadávať, že špatne volili a tvrdiť,' Je škoda sa volieb zúčastniť, aj tak vyhrajú tí istí'. Majú pravdu, pokiaľ budú voliť len pravoverný, tak budú vyhrávať tí istí KDH-ci, HZDS-áci, Smerá-ci a iní- ci. Nie som nadšený volebným výsledkom, skôr som sklamaný,. Chcem však poďakovať občanom ktorí volili a všetkým kandidátom, ktorí kandidovali. Aspoň prejavili svoju volbu a využili svoje právo voliť a byť volení.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  to sme ale dopadli ludia moji toto este olutujete.. ako ste si ustlali tak budete aj spat..pan (hrozný)primator...vam celý hlohovec premený na parkoviska...a da vsetky peniaze...do svojho domčeku ktory vyzera na rozpadnutie viete že teraz sa zasa opravoval chodnik pred jeho domom??? ach jaj a jak ste mohli byt taky hlupi???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím