Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Zdravie

Kontrolóri sťahujú z trhu liek na suchý dráždivý kašeľ, dôvodom je netesniaci uzáver
BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek Pleumolysin. Ako uviedol ústav na svojej internetovej stránke, dôvodom stiahnutia predmetných šarží je možné riziko netesniaceho uzáveru na lieku.

Dané šarže (100009532, 100008138,100008139) sa sťahujú z úrovne distribučných spoločností a lekární. Liek sa používa na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí od 12 rokov.

Obsahuje liečivá rastlinného pôvodu, ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest a kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ. Pleumolysin sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek.

"Návrh na stiahnutie šarží má preventívny charakter. Uvedený nedostatok neohrozuje zdravie pacienta. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím dotknutá nie je," informoval ŠÚKL.

Viac k témam: Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL)
Zdroj: Webnoviny.sk - Kontrolóri sťahujú z trhu liek na suchý dráždivý kašeľ, dôvodom je netesniaci uzáver © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia