Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Žena z Košíc neprežila zrážku s vlakom, rušňovodič nedokázal nešťastiu zabrániť
25.2.2021 (Webnoviny.sk) - Život 48-ročnej ženy z Košíc vyhasol pod kolesami vlaku. Nešťastie sa stalo v stredu 24. februára krátko po 20:30 na trati medzi Ťahanovským tunelom a železničným priecestím Ťahanovce.

Ako informovala košická krajská hovorkyňa Lenka Ivanová, rušňovodič pre krátku vzdialenosť aj napriek použitiu zvukového výstražného znamenia a rýchlobrzdy nedokázal zrážke zabrániť. „Žena pri zrážke utrpela zranenia nezlučiteľné so životom,“ skonštatovala Ivanová.

Dychová skúška rušňovodiča na alkohol mala negatívny výsledok. V súvislosti s dokumentovaním udalosti bola v tomto úseku na niekoľko hodín zastavená vlaková doprava. „Bližšie okolnosti polícia vyšetruje a v danej veci začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ dodala hovorkyňa.

Viac k témam: smrť, vlak, zrážka vlaku s osobou
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena z Košíc neprežila zrážku s vlakom, rušňovodič nedokázal nešťastiu zabrániť © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia