Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Zomrel český hudobník František Nedvěd, folkovej legende sa vrátila zákerná choroba
19.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku 73 rokov v nedeľu skonal legendárny český hudobník František Nedvěd. Ako informuje web TV Nova, správu o úmrtí potvrdil jeho syn.

„S hlbokým zármutkom a ťažkým srdcom oznamujeme, že nás dnes vo večerných hodinách navždy opustil náš milovaný otec František Nedvěd,“ uviedol Vojtěch Nedvěd, ktorý otca týždeň predtým odviezol do nemocnice.

V piatok ešte hral v Olomouci„V piatok sme hrali v Olomouci. V sobotu vstal a ešte bol v poriadku, ale k večeru začal byť unavený a ospalý. Vravel som si, že je to následkom koncertu, ale v nedeľu už neustále spal, tak som ho odviezol do nemocnice. Bol celý dehydrovaný,“ dodal.

František Nedvěd v minulosti prekonal rakovinu, no zákerná choroba sa mu nedávno vrátila. „Otec mal rakovinu pľúc a v tele mal menší nádor, ktorý blokoval prekrvenie hlasiviek. Preto nerozprával. Zbavil sa toho vďaka ožarovaniu. Teraz sa mu vrátila rakovina pľúc, keď napadla ich obal,“ priblížil Vojtěch Nedvěd.

Do povedomia sa dostal spolu s bratomPo hudobných začiatkoch v niekoľkých bigbítových a trampských skupinách sa František Nedvěd dostal do povedomia spolu so svojím bratom Janom ako člen folkovej skupiny Brontosauři či folkovo-gospelovej skupiny Spirituál kvintet.

Neskôr s Janom Nedvědom vytvoril duo Nedvědi. V roku 1994 si začal súbežne budovať sólovú kariéru zameranú predovšetkým na country. Od roku 2013 vystupoval samostatne s kapelou Tiebreak alebo so synom Vojtěchom.

Viac k témam: František Nedvěd, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel český hudobník František Nedvěd, folkovej legende sa vrátila zákerná choroba © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia