Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Pre viaceré okresy Slovenska je vydaná výstraha pred vysokými teplotami
30.7.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 30. júla, 14:09
Pre viaceré okresy na juhu Slovenska platí od 13:00 do 18:00 výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke. Maximálna teplota vzduchu tam môže dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia.

Výstraha platí pre okresy Senec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Levice, Veľký Krtíš, Nitra, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice okolie, Trebišov, Michalovce a Sobrance.

SHMÚ tiež vydal výstrahy druhého stupňa platné pre okresy Komárno a Nové Zámky. Výstrahy druhého stupňa potrvajú od 14. do 17. hodiny, teploty sa počas tohto obdobia môžu vyšplhať až na 35 stupňov Celzia.

Meteorológovia upozorňujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ doplnili.

Viac k témam: horúčavy, počasie, vysoké teploty
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre viaceré okresy Slovenska je vydaná výstraha pred vysokými teplotami © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia