Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Našli čierne skrinky z lietadla An-26, ktoré sa zrútilo v ťažko prístupnej ruskej tajge
25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Na mieste havárie lietadla An-26, ktoré sa v stredu zrútilo so šiestimi ľuďmi na palube neďaleko ruského mesta Chabarovsk, našli čierne skrinky. Ako informuje web kp.ru, okrem zapisovačov letových údajov bola zaistená i technická dokumentácia a ďalšie záznamy.

Všetci na palube zahynuliLietadlo zmizlo z radarov v stredu približne o 19:12 miestneho času asi 38 kilometrov od chabarovského letiska. Zrútilo sa v ťažko prístupnej tajge, pričom zahynuli všetci ľudia na palube.

Najpravdepodobnejšou príčinou nešťastia boli nepriaznivé poveternostné podmienky - hmla v kombinácii s dažďom a silným vetrom.

Stroj mal skončiť o rokHavarované lietadlo vyrobili v roku 1979. Odvtedy s výnimkou obdobia rokov 2004 - 2006 bolo v nepretržitej prevádzke. Svoj posledný let pred nehodou lietadlo absolvovalo 16. septembra.

Platnosť osvedčenia o letovej spôsobilosti pre uvedené lietadlo An-26 sa mala skončiť 18. septembra 2022.

Viac k témam: havária lietadla, pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk - Našli čierne skrinky z lietadla An-26, ktoré sa zrútilo v ťažko prístupnej ruskej tajge © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia