Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Minister Krajniak možno umožní firmám pýtať sa zamestnancov, či sú očkovaní
7.10.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnávateľ má ústavnú možnosť spýtať sa svojho zamestnanca, či je zaočkovaný. Na tlačovej besede to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak.

Novela Zákonníka práceTakéto stanovisko podľa neho k tomuto kroku dala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Viac o téme: Koronavírus„Pôvodne sme uvažovali nad tým, že by to mohlo byť stanovené vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva, ale nakoniec to stanovisko je také, že by sme to mohli upraviť, ak bude všeobecná vôľa, v Zákonníku práce," povedal minister.

Zaočkovaní a nezaočkovaní by nepracovali spoluNa najbližšom rokovaní tripartity chce o tejto možnosti informovať zamestnávateľov a odborárov. „Ak bude zhoda, tak si vieme predstaviť, že pripravíme takúto novelu Zákonníka práce," tvrdí Krajniak.

Žiadať od zamestnanca informáciu o tom, či je zaočkovaný, by sa zamestnávateľovi umožnilo len preto, aby si mohol upraviť prácu zamestnancov a bezpečnosť na pracovisku. „Napríklad tak, že zaočkovaní budú pracovať spolu a nezaočkovaní budú pracovať spolu," dodal Krajniak.

Voči nezaočkovanému zamestnancovi nebudú možné žiadne pracovnoprávne postihy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Minister spravodlivosti SR, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Zákonník práce
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Krajniak možno umožní firmám pýtať sa zamestnancov, či sú očkovaní © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia