Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Prezident Zeman nie je schopný výkonu funkcie, nemocnica nemá dobré správy
18.10.2021 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman nie je podľa správy pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) schopný vykonávať funkciu, oznámil v pondelok predseda hornej komory parlamentu Miloš Vystrčil.

Šéf Senátu dostal správu z nemocnice, kde hlava štátu leží už týždeň na jednotke intenzívnej starostlivosti, ráno. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Zemanov návrat je málo pravdepodobnýSpráva ÚVN podľa Vystrčila obsahuje tri základné informácie - prezident nie je za súčasnej situácie schopný zo zdravotných dôvodov vykonávať akékoľvek pracovné povinnosti, jeho dlhodobú prognózu hodnotia ako krajne neistú a jeho návrat do funkcie ako málo pravdepodobný a ÚVN informovala vedúceho prezidentovej kancelárie Vratislava Mynářa o jeho stave už 13. októbra.

Jedinou možnosťou je aktivácia článku 66Vedenie Senátu nevidí iný možný postup ako aktiváciu článku 66 českej ústavy, na základe ktorého prezidentove právomoci prechádzajú na predsedu vlády a predsedu Poslaneckej snemovne.

V utorok sa zástupcovia vedenia Senátu stretnú s predsedami strán v dolnej komore parlamentu, aby prediskutovali prevedenie právomocí počas indispozície prezidenta.

Vystrčil vraj vyvolal mediálnu hruVystrčil sa na Zemanov stav a prognózu ďalšieho vývoja z poverenia Senátu spýtal nemocnice aj prezidentovej kancelárie v piatok. Z hradu odpoveď nedostal, nemocnica mu odpovedala ráno. Vystrčil odvtedy dokumenty študoval a radil sa aj s právnymi odborníkmi o tom, čo môže zverejniť.

Predsedu Senátu v popoludní skritizoval kancelár Mynář, podľa ktorého vyvolal mediálnu hru. Tá mu má poslúžiť k zviditeľneniu a zbaveniu Zemana výkonu právomocí.

Viac k témam: Český prezident, Hospitalizácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zeman nie je schopný výkonu funkcie, nemocnica nemá dobré správy © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia