Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Lipšicove tvrdenia sú zavádzajúce a manipulatívne, Generálna prokuratúra jeho slová odmieta
28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra SR (GP SR) odmieta tvrdenia špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorý v stredu 27. októbra vyslovil ľútosť nad tým, že generálny prokurátor nedal preveriť zo strany GP SR nezákonný únik realizačného návrhu týkajúceho sa podozrení z trestnej činnosti členov špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby (ÚIŠ). V tlačovej správe o tom informoval hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Generálna prokuratúra považuje tvrdenia špeciálneho prokurátora za zavádzajúce a manipulatívne, pretože orgány činné v trestnom konaní po úniku návrhu do médií začali konať.

„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal trestné stíhanie vo veci trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a dozor nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní v danej trestnej veci vykonáva prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava,“ ozrejmil Skladan.

GP SR dodáva, že tvrdenia Lipšica sú v rozpore so skutočnosťou a vyvolávajú obraz selektívnosti v postupoch orgánov prokuratúry SR, čo v konečnom dôsledku znižuje jej dôveryhodnosť a dobrú povesť.

Viac k témam: Vyjadrenie, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Lipšicove tvrdenia sú zavádzajúce a manipulatívne, Generálna prokuratúra jeho slová odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia