Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Ak vláda neuvoľní opatrenia, zaočkovaní Slováci pôjdu v zime dovolenkovať do zahraničia
4.11.2021 (Webnoviny.sk) - Oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR) očakávajú, že vláda uvoľní podmienky pre očkovaných ľudí v čiernych okresoch.

V novembri ľudia plánujú dovolenkyObávajú sa totiž negatívneho vplyvu aktuálne nastavených podmienok COVID automatu na fungovanie služieb v odvetví v závere tohto roka a v zimných mesiacoch.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku„Považujeme za nevyhnutné, aby sa príslušné inštitúcie čo najskôr zaoberali návrhmi na uvoľnenie opatrení pre očkovaných ľudí v čiernych okresoch,“ informovala vo štvrtok riaditeľka OOCR Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Ako poznamenala, v novembri si totiž ľudia zvyknú plánovať, kde strávia zimnú dovolenku alebo lyžovačku.

Druhá zimná sezóna nemusí byťRiaditeľka OOCR Liptov Darina Bartková očakáva, že vláda v najbližších dňoch upraví a schváli zmeny v COVID automate. Mala by pritom jasne vysvetliť prijaté opatrenia, ktoré umožnia fungovanie ubytovacích zariadení a gastro prevádzok pre očkované osoby.

„V opačnom prípade nám hrozí, že už v poradí druhá zimná sezóna - aj napriek fungujúcim lanovkám - nebude. Kým domáci turisti zachraňovali cestovný ruch počas leta, v zime sa môže stať, že aj to málo domácich turistov strávi lyžovačku a dovolenky v zahraničí,“ dodala Bartková.

Podľa aktuálneho COVID automatu od začiatku budúceho týždňa bude mať čiernu farbu už 36 okresov, teda takmer polovica okresov na Slovensku. Sú medzi nimi aj okresy Poprad a Liptovský Mikuláš, kde sú viaceré lyžiarske strediská a služby cestovného ruchu, vrátane akvaparkov.

Viac k témam: Cestovný ruch, COVID automat, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak vláda neuvoľní opatrenia, zaočkovaní Slováci pôjdu v zime dovolenkovať do zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia