Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Slovakia Travel požaduje zmeniť COVID automat, lebo „zareže“ zimnú dovolenkovú sezónu
4.11.2021 (Webnoviny.sk) - Prehodnotiť COVID automat v prospech zaočkovaných ľudí vyzýva vládu a odborníkov štátna organizácia na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel.

Zhoršujúca sa pandemická situácia na Slovensku podľa nej totiž vážne ohrozuje cestovných ruch, pretože hotely a iné zariadenia v tomto odvetví v čiernych okresoch musia mať zatvorené aj pre zaočkovaných hostí a turistov zo zahraničia.

Krutá realita pandémieOrganizácia vo štvrtok informovala, že v okolitých krajinách sú služby pre zaočkovaných stále otvorené a aktuálne hrozí, že ak Slovensko ostane zatvorené, môže to mať negatívny vplyv na celú zimnú sezónu.

Viac o téme: KoronavírusGenerálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika uviedol, že po vydarenej letnej sezóne je všetko pripravené nadviazať na ňu aj v zime.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku„Dobieha nás žiaľ krutá realita pandémie. Cestovnému ruchu by preto pomohlo, keby sa včas upravil covid automat zvýhodňujúci zaočkovaných. V opačnom prípade zaočkovaní Slováci budú môcť vycestovať za zimnou dovolenkou do zahraničia a nebudú ju môcť tráviť na Slovensku,“ upozornil Mika.

Situácia na Slovensku sa zhoršujeZvýši sa tak podľa neho nielen mobilita cestovania do zahraničia, ale bude to mať najmä vážne ekonomické dôsledky a bude to znamenať ďalší záujem o schému pomoci.

„Rovnako je hrozbou, že ak nebudú pre zaočkovaných otvorené štandardné kapacity s jasnými podmienkami, budú, ako to býva zvykom, poskytovať služby neštandardné zariadenia bez podmienok a na čierno,“ očakáva šéf Slovakia Travel.

Pandemická situácia sa podľa organizácie z týždňa na týždeň zhoršuje a v čiernej farbe od nasledujúceho týždňa bude takmer polovica Slovenska. To najviac pocítia podnikatelia a zamestnanci v cestovnom ruchu a v gastronómii. Ubytovacie zariadenia a ďalšie služby musia byť podľa súčasného COVID automatu v čiernych okresoch zatvorené.

„S obavami sledujme vývoj tejto situácie. Uvedomujeme si, že je nevyhnutné prikročiť k opatreniam, ktoré bránia šíreniu koronavírusu. Vidíme však, ako sa s pandémiou snažia popasovať v okolitých krajinách a tam predsa len nedochádza k lockdownu v cestovnom ruchu, tak ako u nás,“ poznamenal Mika. Ako dodal, služby sú tam dostupné pre zaočkovaných hostí a preto podobné zvýhodnenie by mali mať aj turisti na Slovensku.

Viac k témam: Cestovný ruch, COVID automat, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovakia Travel požaduje zmeniť COVID automat, lebo „zareže“ zimnú dovolenkovú sezónu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia