Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Tržby firmy Uber sa v treťom kvartáli zotavili, medziročne vzrástli o 72 percent
5.11.2021 (Webnoviny.sk) - Tržby americkej spoločnosti Uber sa v treťom kvartáli výrazne zotavili vďaka návratu klientov jej alternatívnej taxislužby po lockdownoch spôsobených pandémiou. Tržby firmy za tri mesiace do 30. septembra medziročne vzrástli o 72 percent na 4,85 miliardy dolárov. Uber však vykázal vyššiu stratu, ako trh očakával.

Viac o téme: KoronavírusStrata spoločnosti za tretí štvrťrok sa prehĺbila na 2,42 miliardy dolárov, čiže 1,28 dolára na akciu z úrovne 1,1 miliardy dolárov, čiže 62 centov na akciu v rovnakom období pred rokom. Analytici v priemere odhadovali, že strata Uberu bude len 33 centov na akciu.

Uber však informoval, že jeho upravený zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) za júl až september bol v sume osem miliónov dolárov. Do pozitívneho teritória sa tak dostal prvý raz v histórii firmy. Akcie Uberu vo štvrtok po uzatvorení riadneho obchodovania na burze stúpli o približne jedno percento.

(1 EUR = 1,1569 USD)

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Tržby
Zdroj: Webnoviny.sk - Tržby firmy Uber sa v treťom kvartáli zotavili, medziročne vzrástli o 72 percent © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia