Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Súd začal v kauze zločineckej skupiny takáčovcov s výsluchom svedkov, vypovedať bude prvý poškodený
12.1.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 12. januára 2022, 11:19
V procese so zločineckou skupinou známou ako takáčovci začal Špecializovaný trestný súd v Pezinku s výsluchom svedkov. Na stredu bol konkrétne predvolaný jeden svedok v pozícii poškodeného, pričom ďalší by mali vypovedať vo štvrtok 13. a piatok 14. januára. Zároveň viacerí obžalovaní požiadali súd o konanie v neprítomnosti.

Svedok im musel platiť za "ochranu"Svedok pred súdom povedal, že ako majiteľ tetovacieho štúdia platil skupine za „ochranu". Ponuku prijal zo strachu, aby sa nedostal do hľadáčika inej skupiny. „Bol som uvedomený, že keby bol problém, mal som zatelefonovať," povedal.

Doplnil, že niekoľkým členom skupiny robil aj tetovania. Mesačný poplatok za ochranu bol podľa neho 5000 korún, neskôr 175 eur. Celkovo svedok podľa vlastných slov skupine v rokoch 2004 až 2014 vyplatil 10 až 15-tisíc eur.

Obžalovaný je aj advokátProkuratúra v tomto prípade pôvodne podala obžalobu na 16 osôb pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, ale aj vydieranie, hrubý nátlak alebo poškodzovanie cudzieho majetku.

K predmetnej trestnej veci neskôr pripojili aj obžalobu proti advokátovi Martinovi R., ktorý podľa orgánov činných v trestnom konaní ovplyvňoval výpovede svedkov v trestných konaniach v prospech skupiny.

Obžalovaní sa cítia byť nevinníVšetci obžalovaní na začiatku procesu na jeseň minulého roku pred súdom vyhlásili, že sú nevinní.

Výnimkou bol len Pavol K., ktorý priznal vinu v bode 1 obžaloby, teda založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Obžalovaný vyhlásil, že skutok ľutuje a vo veci ďalších aktivít, ktoré sú mu kladené za vinu, sa cíti nevinný.

Obžalovaný Henrich S. sa v niektorých bodoch odmietol vyjadriť, v iných sa cíti nevinný.TakáčovciSkupina pôsobila najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci, sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K. prezývaný Kudla. Ten si momentálne odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího.

Národná kriminálna agentúra podnikla voči členom skupiny v roku 2017 akciu Aladin a následne v roku 2019 aj akciu Apač.Viac k témam: Akcia Aladin, Akcia Apač, Ovplyvňovanie svedkov, Pojednávanie, Takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd začal v kauze zločineckej skupiny takáčovcov s výsluchom svedkov, vypovedať bude prvý poškodený © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia