Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Rumunsko vydalo na Slovensko dvoch členov drogového gangu, dvojica sa pred spravodlivosťou skrývala tri roky
23.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rumunsko vydalo Slovenku na základe Európskeho zatykača na trestné stíhanie členov sereďského drogového gangu Romana Č. a Romana K. Informuje o tom Policajný zbor SR na sociálnej sieti s tým, že dvojica bola na úteku od roku 2019.

Predaj narkotíkObaja muži sú stíhaní pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

„Obaja mali dlhodobo páchať drogovú a násilnú trestnú činnosť ako členovia zločineckej skupiny zo Serede. Ich revírom mali byť najmä Trnavský a Bratislavský kraj," uviedla polícia. Po svojom úteku zo Slovenska sa Roman Č a Roman K. podľa polície dlhodobo zdržiavali na Ukrajine.

Dvojica cestovala s falošnými dokladmiPohybovali sa pod falošnou identitou, mali pri sebe viaceré falošné doklady totožnosti. Navyše boli veľmi opatrní a podozrievaví. Preto ich bolo veľmi náročné monitorovať," informovala polícia.

Z dôvodu vojnovému konfliktu sa však dvojica rozhodla krajinu opustiť a odísť do Európskej únie. Zadržať sa ich podarilo v spolupráci s útvarom cieľového pátrania v Rumunsku 13. apríla v meste Satu Mare.

Obvinení sa postavia pred súdRumunský súd vzal hľadaných 15. apríla do väzby a začalo rozhodovanie o ďalšom postupe v súvislosti s ich vydaním na Slovensko.

„V pondelok boli z Rumunska dopravení na územie SR pre účely trestného konania. Na extradičnom procese participovali policajti z Národnej ústredne SIRENE a Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando)," dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: drogový gang, Medzinárodný zatykač, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Rumunsko vydalo na Slovensko dvoch členov drogového gangu, dvojica sa pred spravodlivosťou skrývala tri roky © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia