Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Rusi rozmiestňujú míny v Čiernom mori a blokujú tak ukrajinské prístavy v Odese a Očakive, tvrdia Američania
24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty majú informácie, že čiernomorská flotila ruského námorníctva dostala rozkaz účinne blokovať ukrajinské prístavy Odesa a Očakiv. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na nemenovaného amerického predstaviteľa.

Podľa neho spravodajské služby majú indície, že ruské sily rozmiestňujú míny v Čiernom mori a už predtým zamínovali rieku Dnipro.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Môžeme potvrdiť, že napriek verejným tvrdeniam Ruska, že nezamínováva severozápadnú časť Čierneho mora, Rusko v skutočnosti rozmiestňuje míny v Čiernom mori neďaleko Očakiva,“ povedal americký predstaviteľ.

Pre ruskú blokádu ukrajinských prístavov nie je možné vyviezť 22 miliónov ton obilia. Ukrajina vytvorila dve cesty na vývoz obilia - cez Poľsko a Rumunsko. Rokuje tiež s pobaltskými štátmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi rozmiestňujú míny v Čiernom mori a blokujú tak ukrajinské prístavy v Odese a Očakive, tvrdia Američania © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia