Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Spotrebitelia rozhodli, ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota
5.8.2022 (Webnoviny.sk) - Víťazi šiesteho ročníka Programu podpory lokálnych komunít sú už známi. O tom, ktorých 26 projektov podporí Nadácia COOP Jednota grantom z celkovej alokovanej čiastky 156 tisíc eur, rozhodli hlasovaním spotrebitelia.

Nadačný Program podpory lokálnych komunít je zameraný na podporu lokálnych iniciatív a na zvyšovanie kvality života v regióne. V piatom ročníku prihlásili žiadatelia takmer 1 200 projektov, spotrebitelia odovzdali takmer 250 tisíc hlasov.

"Lokálne komunity sme začali podporovať na základe poznania, že život jednotlivca je výrazne ovplyvňovaný okolím a ľuďmi, s ktorými denne prichádza do kontaktu. Za šesť rokov existencie Programu sa nám podarilo finančne podporiť desiatky projektov, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec nevznikli. Veľmi ma teší, že každým ročníkom sa záujem o grant zvyšuje. Pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb po celom Slovensku je dôkazom, že to, čo robíme, má veľký zmysel," uviedol Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednoty Slovensko.

V aktuálnom ročníku o grant požiadali obce, základné školy, mestské alebo obecné kultúrne strediská, športové kluby, materské školy a centrá, občianske združenia. Na základe hlasovania verejnosti v obci Bobrov (okr. Námestovo) pribudne oddychová zóna Šuvadov mlyn, v obci Klokočov (okr. Michalovce) záhradná učebňa, v obci Lúčky (okr. Ružomberok) relaxačné sedenie pod Lúčanským vodopádom. Obec Valaská Belá (okr. Prievidza) využije grant do výšky 6 000 eur na výstavbu dreveného altánku v zdravotnom stredisku. Podporu Nadácie COOP Jednota môžu žiadatelia využiť aj na výstavbu autobusových zastávok, čo je príklad obce Ubľa (okr. Snina).

Nadácia najväčšieho slovenského potravinového reťazca zároveň podporí výstavbu viacerých detských a workoutových ihrísk. Napríklad v Hanušovciach nad Topľou dobudujú infraštruktúru multifunkčnej ľadovej plochy, v Hodrušoch Hámroch postavia workoutové ihrisko pre deti. Detské ihriská vzniknú v obciach Divina (okr. Žilina), Krásno nad Kysucou (okr. Čadca) a v Leviciach. V Trstenej využijú grant na ihrisko pre hasičský šport, v obci Štitáre (okr. Nitra) sa deti a mládež môžu tešiť na skatepark.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota spoločne so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Za šesť rokov svojej existencie Program podporil finančným grantom 154 projektov, čím na rozvoj lokálnych komunít vo všetkých regiónoch Slovenska prispel celkovou sumou 911 tisíc eur. Vďaka charitatívnym aktivitám tradičnej slovenskej maloobchodnej siete mohli v desiatkach miest a obcí vzniknúť spoločné oddychové priestory pre verejnosť, altánky, mobiliár, turistické trasy či letné kino. Starostovia obcí, riaditelia škôl aj občianske združenia prostredníctvom grantu zrevitalizovali množstvo školských dvorov, postavili detské ihriská, vysadili zeleň, upravili chodníky i autobusové zastávky.

Viac informácií nájdete na webstránke nadačného programu www.lokalnekomunity.sk

Nadácia COOP Jednota oslávila minulý rok 20. výročie svojho vzniku. Okrem rozvoja lokálnych komunít podporuje slovenské zdravotníctvo nákupom dôležitých prístrojov do nemocníc a zdravotníckych zariadení a poskytuje aj sociálnu pomoc.

COOP JednotaObec/mesto realizácieNázov víťazného projektu
COOP Jednota BreznoPohronská PolhoraRelax za každého počasia - Outdoorové ihrisko / Street Workout
COOP Jednota ČadcaKrásno nad KysucouDetské ihrisko
COOP Jednota Dunajská StredaHoliceVonkajší fitness
COOP Jednota GalantaMatúškovoKráľovstvo oddychu
COOP Jednota HumennéUbľaVýstavba autobusových zastávok
COOP Jednota KomárnoHurbanovoTiene zážitkov
COOP Jednota KrupinaBudčaMiesto pre našich najmenších
COOP Jednota LeviceLeviceDetské ihrisko "Špecko"
COOP Jednota Liptovský MikulášLúčkyRelaxačné sedenie pod Lúčanským vodopádom
COOP Jednota MartinMartinSídliskové amfiko - Ľadoveň
COOP Jednota MichalovceKlokočovZáhradná učebňa
COOP Jednota NámestovoBobrovOddychová zóna Šuvadov mlyn
COOP Jednota NitraŠtitáreSkatepark pre deti a mládež
COOP Jednota Nové ZámkyStarý TekovRevitalizácia parku - výstavba detského ihriska
COOP Jednota PopradLiptovská TepličkaUnikátny výhľad z Turničky
COOP Jednota PrešovVeľký ŠarišIhrisko na plážový volejbal
COOP Jednota PrievidzaValaská BeláVýstavba dreveného altánku v zdravotnom stredisku
COOP Jednota RevúcaDobšináUčme sa vonku – učebňa v exteriéri školy
COOP Jednota SenicaVrbovcePoďme sa spolu hrať
COOP Jednota TopoľčanyTopoľčanyŠportujeme bezpečne v ZŠ a MŠ Gogoľova v Topoľčanoch
COOP Jednota Trenčín (CJ Prievidza)Stará TuráOválne parkové sedenie na detskom ihrisku pri Dome služieb
COOP Jednota TrnavaCíferMobiliár do parku za veľkým kašieľom v Cíferi
COOP Jednota TrstenáTrstenáIhrisko pre hasičský šport
COOP Jednota Vranov nad TopľouHanušovce nad TopľouDobudovanie infraštruktúry multifunkčnej ľadovej plochy
COOP Jednota ŽarnovicaHodruša HámreWorkoutové detské ihrisko pre všetky deti
COOP Jednota ŽilinaDivinaDetské ihrisko


Informačný servis

Viac k témam: Grant, PR, Program podpory lokálnych komunít
Zdroj: Webnoviny.sk - Spotrebitelia rozhodli, ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia