Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Estónsko obmedzí vstup Rusov na svoje územie, pozastaviť chce aj vydávanie víz
12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Estónsko oznámilo, že od budúceho týždňa nebude väčšine ruských občanov dovoľovať vstup do krajiny s vízami, ktoré vydali estónske úrady.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMinisterstvo zahraničných vecí krajiny zároveň uviedlo, že okrem niekoľkých výnimiek zároveň zastaví vydávanie víz ruským občanom na prácu, štúdium a podnikanie v Estónsku. Informuje o tom web The Guardian.

„Zaznamenali sme enormný rast počtu ruských občanov prichádzajúcich do Estónska alebo cestujúcich cez krajinu. Ich možnosti masových návštev Estónska alebo iných častí Európy nie sú v súlade s princípmi sankcií, ktoré sme prijali," povedal vo štvrtok estónsky minister zahraničných vecí Urmas Reinsalu.

Lotyšsko, Litva a Česká republika už zastavili vydávanie víz väčšine Rusov a Fínsko a Estónsko nedávno vyzvali, aby vstup ruských občanov na svoje územie nepovoľovala celá Európska únia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Víza, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Estónsko obmedzí vstup Rusov na svoje územie, pozastaviť chce aj vydávanie víz © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia