Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Ukrajina zablokovala spoločnosť, ktorá spolupracovala s ruským Gazpromom
12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zablokovala činnosť jednej z kyjivských spoločností, ktorá sa zaoberala veľkoobchodným predajom ruských ropných produktov, predovšetkým tých, ktoré vyrába Gazprom. Informovala o tom tlačová služba SBU.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTá poznamenala, že zablokovaná spoločnosť bola súčasťou štruktúry ruského monopolu Gazprom Neft, ktorý je napojený na Kremeľ. Vyšetrovanie zistilo, že ukrajinská „pobočka“ dokonca previedla časť zisku do federálneho rozpočtu Ruska.

Spoločnosť predávala ruské palivá a mazivá, ktoré sa používajú na údržbu agregátov. Hotové výrobky boli prijaté od obchodných partnerov z Ruska a uskladnené vo vlastných skladoch.

Pri prehliadkach skladov pracovníci SBU objavili viac ako 27 ton ruských mazív, ktoré sa nachádzali v kontajneroch s označením „Gazprom“. Hodnota skonfiškovaných produktov je takmer 10 miliónov hrivien. Všetok zhabaný tovar bude odovzdaný pre potreby ukrajinských ozbrojených síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Monopol, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina zablokovala spoločnosť, ktorá spolupracovala s ruským Gazpromom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia