Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Hrubý domáci produkt Ruska klesol v druhom štvrťroku o štyri percentá, predtým výrazne rástol
13.8.2022 (Webnoviny.sk) - Hrubý domáci produkt Ruska sa v druhom štvrťroku tohto roka znížil o štyri percentá. Informoval o tom piatok tamojší štatistický úrad. Spomenutý druhý kvartál je prvým kompletným štvrťrokom od chvíle, keď Moskva 24. februára rozpútala vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNa Rusko bola odvtedy uvalená široká škála sankcií, vrátane tých, ktoré odrezali ruské banky od medzinárodného bankového systému SWIFT a vyvolali hromadný exodus zahraničných spoločností z Ruska.

Ruský štatistický úrad Rosstat neposkytol bližšie vysvetlenie dôvodov, prečo bol HDP v druhom kvartáli nižší v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška. Uviedol však, že vo veľkoobchode nastal pokles o 15,3 % a v maloobchode o 9,8 %.

Predtým v prvom kvartáli tohto kalendárneho roka i posledných troch štvrťrokoch minulého roka zaznamenalo Rusko značné zvýšenie HDP.

Viac k témam: HDP, Hrubý domáci produkt, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Hrubý domáci produkt Ruska klesol v druhom štvrťroku o štyri percentá, predtým výrazne rástol © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia