Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

V Rači horia vinohrady, na mieste zasahujú hasiči a pribudol aj ďalší požiar (foto)
16.8.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 16. augusta 2022, 20:17
Bratislavskí hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači. Informáciu pre agentúru SITA potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

„Môžeme potvrdiť zásah hasičov, bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli z operačného strediska HaZZ.

Neprejazdné úsekyAko informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, policajti a hasiči zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov s veľkosťou približne päť hektárov, na Peknej Ceste smer Vinohrady.

Polícia v súvislosti s požiarom upozorňuje na úseky ciest, ktoré sú neprejazdné a policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III tam nepúšťajú ani chodcov.

Podľa hovorkyne Šimkovej sú to úseky Ulica Pod Vtáčnikom – Strapcová, Pekná cesta za starou grafiou, Horská ulica - Jurská ulica (ypsilon), Račianska ulica (Gaštanový hájik). Polícia zároveň upozorňuje vodičov, aby sa riadili pokynmi jej príslušníkov a využili alternatívne trasy.

Pribudol ešte jeden požiarAko informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči, hasiči momentálne zasahujú pri hasení dvoch požiarov.

„Požiar vinohradu bol ohlásený krátko po 13:00 na Horskej ceste v mestskej časti Rača, kde zasahuje 24 príslušníkov HaZZ s ôsmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež členovia dobrovoľného hasičského zboru Rusovce,“ uviedol.

Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený pred 14:30 zasahuje 12 príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice.

Viac k témam: Hasiči, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - V Rači horia vinohrady, na mieste zasahujú hasiči a pribudol aj ďalší požiar (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia