Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku, ide o masážne mlieko či toaletnú vodu
16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Safety Gate/RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) kontrolné orgány v Litve, Rakúsku a v Českej republike.

Je možné, že výrobky sa môžu nachádzať aj na Slovensku. Informácie poskytla hovorkyňa ÚVZ SR Zuzana Soukupová.

Prípravok na vlasy a mliekoIde o výrobok na ošetrenie poškodených vlasov Olaplex Hair Perfector No. 3, ktorý je zabalený v bielej 100 ml plastovej fľaške s vyklápacím uzáverom. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka - Butylphenyl methylpropional.

Uvedený výrobok má v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku - Butylphenyl methylpropional (2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Nebezpečné je tiež masážne mlieko ALOE Heat Lotion s obsahom aloe vera v bielej plastovej tube.

Vo vyššie uvedenom výrobku bola zistená prekročená koncentrácia látky - salicylic acid methyl ester (9,48 +/- 1,42 %), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Kyselina salicylová aplikovaná na pokožku môže spôsobiť chemické popáleniny.

Toaletná voda pre mužovZdraviu škodlivá môže byť aj toaletná voda pre mužov BLEU FIZZ POUR HOMME Shirley May DELUXE, ktorá je v tmavej 100 ml sklenenej fľaši so strieborným uzáverom. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka - Butylphenyl methylpropional.

Medzi nebezpečné výrobky je zaradená i toaletná voda pre mužov PREDATOR PARIS FOR MEN, ktorá je v sklenenej 100 ml fľaške s bielymi pruhmi a strieborným uzáverom zabalená v kartónovej krabičke.

Na výrobku je uvedené „NATURALSPRAY VAPORISATEUR“, „EDT PRÍRODNÝ SPRAY, PARFUMYSTIK“, Made in France a „Boulevard de la REPUBLIQUE ANNEZIN FRANCE“. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka - Butylphenyl methylpropional.

Toaletná voda pre ženyPre ľudský organizmus je nebezpečná aj toaletná voda pre ženy LOVE STAR POUR FEMME/Shirley May DELUXE, ktorá je v červenej sklenenej 100 ml fľaške so strieborným uzáverom a zabalená v kartónovej krabičke. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka - Butylphenyl methylpropional.

Vyššie uvedené výrobky majú v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku - Butylphenyl methylpropional (2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Viac k témam: Nebezpečná kozmetika, Nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku, ide o masážne mlieko či toaletnú vodu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia