Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Litva sa pridala k svojim pobaltským susedom, Rusom bude vydávať víza iba z humanitárnych dôvodov
16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Litva prestala vydávať víza ruským turistom a vydáva ich len z humanitárnych dôvodov. V rozhovore pre Deutsche Welle to povedal litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis.

Ten sa domnieva, že krajiny Európskej únie by mali nasledovať príklad Litvy a zaviesť zákaz víz pre ruských turistov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZdôraznil, že Vilnius tento krok neurobil len z politických, ale aj z praktických dôvodov. Od roku 2020 Litva „pociťuje obrovský prílev ľudí utekajúcich z Bieloruska a Ruska“.

„Našli sme spôsob spolupráce s mimovládnymi organizáciami a ďalšími partnermi, kde vieme skutočne posúdiť, kto má humanitárne potreby a uteká pred prenasledovaním,“ povedal Landsbergis.

Pobaltskí susedia Litvy - Lotyšsko a Estónsko už tiež nevydávajú turistické víza ruským občanom. Mnohé väčšie krajiny EÚ vrátane Nemecka však zostávajú skeptické.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Víza
Zdroj: Webnoviny.sk - Litva sa pridala k svojim pobaltským susedom, Rusom bude vydávať víza iba z humanitárnych dôvodov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia