Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Kultúra

Zomrel exstarosta Kremnice Miroslav Nárožný, na čele mesta stál štyri volebné obdobia
19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 73 rokov zomrel vo štvrtok 18. augusta bývalý primátor Kremnice Miroslav Nárožný. Ako radnica informuje na svojej webovej stránke, na čele mesta stál od volieb v roku 1990 štyri volebné obdobia, čím sa stal v ponovembrovom období najdlhšie slúžiacim primátorom.

„Dlhých 16 rokov stál na čele nášho mesta ako výrazná osobnosť, ktorá natrvalo zostane zapísaná v historickej pamäti starobylej Kremnice,“ uvádza radnica s tým, že posledná rozlúčka s bývalým primátorom Nárožným sa uskutoční v sobotu 20. augusta 2022 o 15:00 v Dome smútku v Kremnici, svätá omša bude v Kostole svätej Alžbety o 14:00.Nárožný sa narodil v Kremnici 23. marca 1949. Po ukončení základnej školy sa rozhodol študovať na stavebnej priemyslovke v Žiline a neskôr pokračoval v tomto odbore aj počas vysokoškolských štúdií v Bratislave. Svoju profesionálnu dráhu rozbiehal po štúdiu na odbore výstavby vtedajšieho Elektrovodu, neskôr sa stal stavbyvedúcim Pamiatkostavu Žilina. Obnova historických pamiatok sa mu stala poslaním a koníčkom súčasne. Neskôr prijal ponuku z Krajského ústavu pamiatkovej starostlivosti v Banskej Bystrici a stal si sa riaditeľom strediska v Žiari nad Hronom.Viac k témam: primátor Kremnice, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel exstarosta Kremnice Miroslav Nárožný, na čele mesta stál štyri volebné obdobia © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia