Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Kultúra

V Prešove bude pokračovať projekt Half Maraton, prinesie špeciálnu skrátenú večernú verziu
17.9.2022 (Webnoviny.sk) - V nedeľu 18. septembra bude v prešovských uliciach pokračovať projekt Prešov Half Maraton. Novinkou v tomto ročníku je špeciálna skrátená večerná verzia behu. Štart je naplánovaný na nedeľu o 18.00 na Hlavnej ulici, v úseku pešej zóny vedľa južného parku, kde bude zároveň aj cieľ bežeckého podujatia. Podujatie organizačne zastrešuje komunita Active Life.

Ako vysvetlil hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, ide o nesúťažný beh po chodníkoch na vyznačenej trase. Účastníci pobežia z Hlavnej ulice po Jarkovej, Suchomlynskej, Baštovej, Šarišskej, Tkáčskej, Svätoplukovej, Kmeťovom stromoradí, Vajanského, Konštantínovej, Metodovej, Slovenskej, Špitálskej a Kováčskej ulici. „Športové podujatie potrvá do 21.00 bez uzávierky miestnych komunikácií,“ skonštatoval hovorca.

Trať bude mať tento rok 5 a 10 kilometrov, a teda nepôjde o klasický polmaratón. „Účastníci sa však môžu tešiť na kratšiu, zážitkovú a nesúťažnú verziu. Organizátori sľubujú veľa hudby a svetla v centre Prešova. Nasvietená bude napríklad Záhrada umenia, ale aj ďalšie priľahlé ulice, po ktorých sa bude bežať,“ dodal hovorca mesta Prešov.

Viac k témam: Bežecké preteky, Maratón
Zdroj: Webnoviny.sk - V Prešove bude pokračovať projekt Half Maraton, prinesie špeciálnu skrátenú večernú verziu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia