Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Kroky Česka a Rakúska sú jasnou reakciou na zlyhanie ministerstva vnútra, tvrdí Šimečka a Mikulcovi adresoval výzvu
28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Predseda Progresívneho Slovenska (PS) a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka vyzýva ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby čo najskôr prišiel s riešením hraničných kontrol, ktoré voči Slovensku zaviedli Česko a Rakúsko.

„Kontroly na hraniciach, ktoré voči nám zaviedlo Česko a Rakúsko, sú jasnou reakciou na zlyhanie slovenského ministerstva vnútra, za ktoré nesie zodpovednosť Roman Mikulec. Naši partneri nám týmto opatrením hovoria: neviete chrániť našu hranicu, neviete dodržať spoločné európske dohody v rámci Schengenu, musíme konať samostatne," uviedol Šimečka.

Neistota a zdržanieZavedenie kontrol na hraniciach podľa Šimečku negatívne ovplyvní desiatky tisíc ľudí zo Slovenska, ktorí hranice denne prekračujú.

„Čaká ich teraz neistota a zdržanie. Zároveň to poškodzuje pozíciu Slovenska vo vzťahu k našim najbližším partnerom v EÚ,” zdôraznil podpredseda europarlamentu Šimečka. Podľa neho nejde o prvý problém ministra Mikulca.

„Ak nechce poškodzovať záujmy ľudí na Slovensku a naše meno v EÚ, mal by čo najskôr prísť s riešením, nie sa opäť tváriť, že sa ho to netýka," dodal.

Rakúsko ide v stopách ČeskaRakúsko od polnoci začne vykonávať kontroly na hraniciach so Slovenskom. Ráno to oznámil hovorca ministra Gerharda Karnera, informuje o tom verejnoprávny vysielateľ ORF.

Samotný Karner v relácii Journal um acht rádia Ö1 uviedol, že Rakúsko bude nasledovať krok Česka. To oznámilo hraničné kontroly počnúc štvrtkom v dôsledku zvýšeného počtu nelegálnych migrantov prechádzajúcich hranice.

Viac k témam: Hraničné kontroly, Schengen, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Kroky Česka a Rakúska sú jasnou reakciou na zlyhanie ministerstva vnútra, tvrdí Šimečka a Mikulcovi adresoval výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia