Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu
28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Srbsko uviedlo, že neuzná ruskú anexiu štyroch ukrajinských regiónov pod kontrolou Moskvy, v ktorých tento týždeň uskutočnili referendá o odtrhnutí sa od Ukrajiny.

Srbský prezident Aleksandar Vučič, hoci je spojencom Ruska, v stredu novinárom povedal, že nemôže a neuzná referendá aj z dôvodu Kosova, ktorého vyhlásenie nezávislosti z roku 2008 Belehrad neuznáva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Chránime našu vlastnú územnú integritu a je v našom najlepšom záujme chrániť územnú integritu medzinárodne uznávaných krajín," povedal Vučič. „Je to jediná vec, ktorá sa nemôže zmeniť, tieto veci sú pre nás zásadné," dodal.

Srbsko udržiava úzke vzťahy s Ruskom napriek vojne na Ukrajine a odmietlo pripojiť sa k západným sankciám, hoci sa formálne snaží vstúpiť do Európskej únie.

Viac k témam: Anexia, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia