Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Európska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien ropy
28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Nový balík sankcií voči Rusku, ktorý navrhla Európska komisia, položí „právny základ“ pre zastropovanie cien ruskej ropy. Ako referuje spravodajský web CNN, v stredu to povedala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTá povedala, že zastropovanie cien ropy, ktoré už bolo dohodnuté na úrovni krajín G7, „na jednej strane pomôže znížiť príjmy Ruska a na druhej strane udrží globálny trh s energiou stabilný“. „Takže dnes v tomto balíku kladieme právny základ pre tento strop cien ropy,“ povedala šéfka Európskej komisie.

V novom sankčnom balíku sa tiež navrhuje zákaz poskytovania európskych služieb Rusku a zákaz pre občanov EÚ zastávať posty v riadiacich orgánoch ruských štátnych podnikov.

„Rusko by nemalo ťažiť z európskych znalostí a odbornosti,“ povedala Von der Leyenová. Dodala, že sankcie sa dotknú aj osôb zodpovedných za usporiadanie „pseudoreferend“ na okupovaných územiach Ukrajiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien ropy © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia