Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Eurovízia sa budúci rok bude organizovať v Liverpoole, Británia hostila súťaž už osemkrát
8.10.2022 (Webnoviny.sk) - Pesničková súťaž Eurovízia sa na budúci rok uskutoční v anglickom meste Liverpool. Organizátori už skôr požiadali Spojené kráľovstvo, aby zorganizovalo podujatie namiesto Ukrajiny, ktorá súťaž nemôže usporiadať pre pokračujúcu vojnu rozpútanú Ruskom. Liverpool, odkiaľ pochádzala slávna kapela The Beatles, v britskom mikrosúboji o pridelenie dejiska napokon zvíťazil pred Glasgowom. Finále Eurovízie sa bude konať 13. mája 2023.

Ukrajina sa ako tohtoročný víťaz vďaka zoskupeniu Kalush Orchestra, ako je zvykom, automaticky kvalifikuje do finále, spolu s takzvanou Veľkou päťkou, ktorú tvoria Francúzsko, Nemecko, Španielsko, Veľká Británia a Taliansko.

Británia hostila Eurovíziu už osemkrát, čo je najviac spomedzi všetkých krajín, pričom štyrikrát prevzala hostiteľské povinnosti za iné krajiny - v roku 1960 za Holandsko, v roku 1963 za Francúzsko, v roku 1972 za Monako a v roku 1974 za Luxembursko. Zatiaľ naposledy sa súťaž na britskom území konala v roku 1998 v Birminghame.

Viac k témam: Eurovízia, Kalush Orchestra
Zdroj: Webnoviny.sk - Eurovízia sa budúci rok bude organizovať v Liverpoole, Británia hostila súťaž už osemkrát © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia