Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Podviedli sme EÚ a môžeme prísť o milióny z Plánu obnovy, upozornil Viskupič
23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Výdavkové limity pre nasledujúce roky nie sú zahrnuté v návrhu o štátnom rozpočte, je to podvod na Európsku úniu (EÚ). Uviedol to poslanec parlamentu a predseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS).

Slovensko ako „premiant"Ako ďalej v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní dodal, Slovensko sa dobrovoľne zaviazalo v Pláne obnovy, že spomínané výdavkové limity zavedie.

„Je to niečo, čo opäť raz spraví zo Slovenska 'premianta'. Je to obrovské reputačné riziko, budeme prvou krajinou, ktorej bude zastavená platba, prípadne možno celý Plán obnovy, pretože sme podviedli EÚ," upozornil Viskupič.

Pozvanie na rokovaniePravidlá Plánu obnovy podľa poslanca hovoria, že nesmie nastať regres reforiem, výdavkové limity už boli vyplatené v prvej platbe, ale neboli realizované.

Ministerstvo financií SR volalo stranu Sloboda a Solidarita (SaS) na rokovanie, ale o čom máme rokovať? Ten istý rezort financií nerešpektuje ani to, na čom sme sa všetci dohodli a nerešpektuje ani medzinárodné dohody," uviedol Viskupič.

Poslanec zároveň nazval celú situáciu hanbou a dodal, že EÚ nám môže zastaviť druhú platbu, o ktorú sme žiadali. „Je to absurdné, výdavkové limity sme si do Plánu obnovy napísali my sami a dnes to nedodržiavame," pripomenul Viskupič.

Viac k témam: Plán obnovy, Štátny rozpočet, Výdavkové limity
Zdroj: Webnoviny.sk - Podviedli sme EÚ a môžeme prísť o milióny z Plánu obnovy, upozornil Viskupič © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia