Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Na sneme strany Spolu boli aj Dzurinda a Heger. Kollár hovoril o chybe, ktorá sa nesmie zopakovať (foto)
10.12.2022 (Webnoviny.sk) - Krízy, ktorým čelíme, nemožno riešiť prvoplánovými, neodbornými a nesystémovými riešeniami. Na sneme strany Spolu - občianska demokracia to povedal jej predseda a poslanec parlamentu Miroslav Kollár.

Občiansko-demokratická alternatívaDemokraciu na Slovensku podľa neho v posledných rokoch ohrozuje štiepenie demokratických politických síl. Výzvy ako sú extrémizmus, populizmus, ale aj spochybňovanie ukotvenia Slovenska v EÚ podľa Kollára zvýrazňujú potrebu spájať sa a vytvoriť pre stredopravého voliča jasnú občiansko-demokratickú alternatívu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Snem strany Spolu – občianska demokracia (fotografie)

Kollár sa vyjadril, že na demokratickejšej strane slovenského politického spektra nie sú malé strany, len strany, ktoré občas nie sú múdre, a to aj do vlastných radov. Pripustil, že na sneme sú viacerí, vrátane neho, ktorí sa pričinili, že v posledných parlamentných voľbách prepadlo temer pol milióna hlasov demokratických voličov. Takáto chyba sa podľa Kollára už nesmie zopakovať.

Na sneme aj viacerí poslanci parlamentuPovedal, že ak sa k moci dostane mafia, extrémisti a autokrati, Slovensko bude nie na štyri roky, ale na desaťročia vydané do rúk tých, ktorí sa postarajú, aby sme prestali byť západnou demokraciou s perspektívou dobrého života v slobodnej krajine.

Na sneme sa zúčastnil aj predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO), bývalý dvojnásobný premiér Mikuláš Dzurinda, prešovský primátor František Oľha, predseda Občianskych demokratov Slovenska Pavol Macko či predseda strany Šanca Viliam Novotný, ale aj podpredseda KDH Tomáš Merašický.

Prítomní boli aj poslanci parlamentu Jana Žitňanská, Juraj Šeliga (Za ľudí), nezaradený poslanec Martin Klus aj Ondrej Dostál (SaS), a tiež predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda SK8 Združenia samosprávnych krajov Jozef Viskupič. Predsedovia strán SaS a Progresívne Slovensko sa ospravedlnili.

Viac k témam: Snem strany Spolu - občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk - Na sneme strany Spolu boli aj Dzurinda a Heger. Kollár hovoril o chybe, ktorá sa nesmie zopakovať (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia