Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Zomrela Rosi Mittermaierová, svetová šampiónka v zjazdovom lyžovaní podľahla vážnej chorobe
5.1.2023 (Webnoviny.sk) - Vo veku 72 rokov odišla v stredu na večnosť niekdajšia olympijská aj svetová šampiónka v zjazdovom lyžovaní Nemka Rosi Mittermaierová. Podľa agentúry DPA, ktorá citovala rodinu zosnulej, zomrela bývalá športovkyňa v pokoji "po vážnej chorobe".

Dve zlaté medaily a jedno striebroRosi Mittermaierová na ZOH 1976 v rakúskom Innsbrucku získala jediné dve zlaté medaily pre výpravu Západného Nemecka na tomto podujatí, konkurenciu nenašla v zjazde ani v slalome. Okrem toho si tam vybojovala aj striebro v obrovskom slalome, najcennejší kov jej ušiel o 12 stotín sekundy.

Zdolala ju vtedy Kanaďanka Kathy Kreinerová a obrala ju o možnosť byť prvou ženou, ktorá v zjazdovom lyžovaní získa tri zlaté medaily na jedných ZOH.

Vyhrala aj Svetový pohárV roku 1976 sa Mittermaierová stala aj celkovou víťazkou hodnotenia Svetového pohára, okrem veľkého krištáľového glóbusu získala aj malé za slalom a kombináciu. V SP dosiahla desať triumfov, jeden z nich v marci 1974 v slalome vo Vysokých Tatrách.

Kariéru ukončila v lete 1976 vo veku 25 rokov. Mittermaierová bola súčasťou rodiny s bohatou lyžiarskou tradíciou, pod piatimi kruhmi sa predstavili aj jej sestry Heidi a Evi, manžel Christian Neureuther a ich syn Felix Neureuther.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela Rosi Mittermaierová, svetová šampiónka v zjazdovom lyžovaní podľahla vážnej chorobe © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia