Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Vlhovej patrí 7. priečka po prvom kole obrovského slalomu v Kranjskej Gore
8.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová zaznamenala v 1. kole nedeľňajšieho obrovského slalomu žien v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023 v slovinskej Kranjskej Gore siedmy najlepší čas (56,17 s).

Na priebežnú líderku, Američanku Mikaelu Shiffrinovú, stráca pred druhým kolom 87 stotín sekundy.

Vlhová v prvom kole 'driftila'Druhá bola s odstupom 0,24 s Talianka Federica Brignonenová, na priebežnej tretej pozícii figuruje sobotňajšia víťazka Valerie Grenierová z Kanady (+0,39 s). Uvedené platí po odjazdení elitnej tridsiatky pretekárok.

Nešla som čisto, ako sa malo ísť, trošku som 'driftila', celú trať som zastavovala. Nevyšlo to a uvidíme, ako to bude v 2. kole. Podmienky sa zmenili, zlepšili sa, trať je tvrdšia ako včera,“ povedala Vlhová pri mikrofóne JOJ Šport.

Zabojuje o štvrté „obrákové“ pódiumVlhová sa pokúsi zaznamenať štvrté „obrákové“ pódium v aktuálnej sezóne. Predtým bola druhá v prvých z dvojice pretekov v rakúskom Semmeringu, a zhodne tretia v talianskom Sestriere a v sobotňajších pretekoch v Kranjskej Gore.

Líderka Svetového pohára Shiffrinová má na konte 81 triumfov v seriáli a ak zvládne nedeľňajšie 2. kolo, vyrovná ženské maximum v podaní jej krajanky Lindsey Vonnovej. Absolútny rekord patrí Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi s 86 víťazstvami vo Svetovom pohári.

Viac k témam: Kranjska Gora, Obrovský slalom, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhovej patrí 7. priečka po prvom kole obrovského slalomu v Kranjskej Gore © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia