Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Thomas Müller v nemeckom národnom tíme nekončí. Chce si ešte zahrať na domácich majstrovstvách sveta?
10.1.2023 (Webnoviny.sk) - Po neúspešnom vystúpení nemeckej futbalovej reprezentácie na vlaňajších majstrovstvách sveta v Katare kolovali dohady o možnom konci kariéry útočníka Thomas Müller v národnom tíme, no 33-ročná opora Bayernu Mníchov v pondelok ich rázne poprela.

Müller totiž informoval, že je stále k dispozícii realizačnému tímu "Nationalelf".

Fanúšikom ďakoval za podporuThomas Müller sa po vypadnutí Nemcov na svetovom šampionáte vyjadroval neutrálne na otázku, či 1. decembra 2022 odohral svoj posledný duel v najcennejšom drese.

Po uvedenom súboji základnej E-skupiny, v ktorom Nemci zdolali Kostaričanov 4:2, sa poďakoval fanúšikom za podporu.

Teraz je späť v Katare, spolu s Bayernom tam absolvuje tréningový kemp pred druhou časťou bundesligovej sezóny.

Majster sveta z roku 2014 tam informoval, že sa zhováral s koučom reprezentácie Hansom-Dieterom Flickom a rozhodol sa, že v národnom tíme ešte nekončí.

Ostatné je na trénerovi"Po zápase, v ktorom nám víťazstvo nestačilo na postup, mnou lomcovali emócie. Veľa som o tom rozmýšľal a komunikoval s Hansi Flickom. Kým budem profesionálnym futbalistom, tak budem k dispozícii pre potreby národného tímu," poznamenal Müller.

Doplnil tiež, že bude len na hlavnom koučovi, či do neho ešte vloží dôveru a akú pozíciu bude mať v tíme. Dodal, že on je len jednou z možností v ofenzíve nemeckej reprezentácie.

Tridsaťtriročný Müller bol na MS v Katare druhým najstarším hráčom svojho tímu, o tri roky viac má brankár Manuel Neuer.

Müller sa rozhodol zotrvať v reprezentácie možno aj pod vplyvom skutočnosti, že ME 2024 sa uskutočnia práve v Nemecku.

Viac k témam: nemecká futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Thomas Müller v nemeckom národnom tíme nekončí. Chce si ešte zahrať na domácich majstrovstvách sveta? © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia