Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Fantastická Petra Vlhová vyhrala večerný slalom v rakúskom Flachau (foto)
10.1.2023 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 10. januára 22:34
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vyhrala utorňajší večerný slalom Svetového pohára 2022/2023 v rakúskom Flachau.

Druhé miesto so stratou 43 stotín sekundy obsadila Američanka Mikaela Shiffrinová a tretia skončila Lena Dürrová z Nemecka (+0,85). Blízko k prvému pódiu v kariére mala aj mladá chorvátska lyžiarka Zrinka Ljutičová, ale po treťom miesto v prvom kole to druhé nedokončila.

Vlhová bola najrýchlejšie aj v úvodnom kole, v ktorom dokonale využila to, že trať postavil jej tréner Mauro Pini. Na náročné postavenie bránok doplatilo z prvej tridsiatky lyžiarok až šesť z nich - medzi nimi aj česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá štartovala s číslom 15. Z elitnej pätnástky do cieľa neprišli ani Slovinka Ana Buciková a Nórka Mina Fürst Holtmannová.

Vlhová čakala na triumf 10 mesiacovDvadsaťsedemročná Liptáčka dosiahla vo Flachau tretí triumf a štvrté pódium. Celkovo má na konte 27 víťazstiev, z toho 18 v slalome.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Petra Vlhová vyhrala večerný slalom vo Flachau (fotografie)

Na pódium sa v pretekoch Svetového pohára postavila už 65-krát, v slalome ich má na svojom konte rovných 40. Na triumf Vlhová čakala desať mesiacov, predtým naposledy zvíťazila v ešte v marci vo švédskom Aare.

"Som veľmi šťastná, bol to naozaj dlhý čas. ďakujem skvelým fanúšikom za podporu a aj môjmu tímu za to, že stáli pri mne, keď sa mi nedarilo. Som šťastná, že som tu zvíťazila, je to naozaj výnimočné. Ďakujem," hovorila Vlhová do mikrofónu organizátorov.

Shiffrinová si musí na rekord počkaťElitná slovenská lyžiarka v utorok nepripustila, aby sa Shiffrinová osamostatnila na čele historického rebríčka víťazstiev v SP medzi ženami. "Som spokojná s výkonom, snažila som sa o víťazstvo, no Petra si za svoje jazdy zaslúžila triumf," poznamenala Shiffrinová pre RTVS. Američanka v minulosti zvíťazila vo Flachau štyrikrát, na piaty triumf si musí ešte počkať.V celkovom poradí SP je líderkou Shiffrinová so ziskom 1195 bodov, druhá Vlhová v utorok jej náskok skresala o 20 bodov, no stále na ňu stráca 399 bodov. V hodnotení disciplíny vedie Američanka so ziskom 605 bodov o 135 bodov pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, Vlhová je tretia o ďalších 10 bodov za Švajčiarkou.Shiffrinová má spolu s krajankou Lindsey Vonnovou na svojom konte 82 triumfov a od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka ju naďalej delia štyri prvenstvá. "Všetci vidia, akú ma Mikaela formu, ale viem, že môžem byť lepšia, ak mi všetko vyjde. Na 83. víťazstvo si bude musieť počkať," povedala Vlhová v prenose RTVS.

"V druhom kole to bol veľký boj. Vedela som, že Mikaela pôjde na doraz. Dnes som sa cítila dobre, mala som dobré nohy. Som šťastná, že som zvíťazila aj v tejto sezóne. Teším sa, že som triumfovala som vo Flachau pred toľkými fanúšikmi zo Slovenska. Celý deň som bola sústredená, no pred druhým kolom tam bol trochu stres, pretože dlho som nebola v pozícii líderky. Tak veľmi som chcela zvíťaziť a som šťastná, že sa mi to podarilo," pokračovala Liptáčka.

Viac k témam: Flachau, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk - Fantastická Petra Vlhová vyhrala večerný slalom v rakúskom Flachau (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia