Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

MOTOR šport

Svitko je na Rely Dakar štrnásty a Varga si ustrážil 5. priečku celkového poradia, Loprais pre nehodu odstupuje (video)
11.1.2023 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 11. januára, 16:58
Slovenský motocyklista Štefan Svitko na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii obsadil v stredajšej desiatej etape 21. priečku a v celkovom poradí napokon klesol na 14. pozíciu. Jazdci absolvovali spolu 623 km, súčasťou etapy bolo 114 km meraných úsekov.

V stredu dosiahol najlepší čas Ross Branch z Botswany, druhý skončil s mankom 21 sekúnd Francúz Adrien van Beveren a tretí bol Juhoafričan Michael Doherty (+30 s).

Elitná jedenástka vzdialená takmer 40 minútŠtefan Svitko zaostal za víťazom o 8:47 min. Novým lídrom celkového poradia sa stal Argentínčan Kevin Benavides, ktorý finišoval štvrtý s minútovou stratou na Brancha. Američan Skyler Howes klesol na druhú priečku, za lídrom zaostáva o 89 sekúnd. Tretí je priebežne Austrálčan Toby Price o ďalších 41 sekúnd za Howesom.

Slovák Svitko má na K. Benavidesa stratu 1:20:44 h a za trinástym Francom Caimim z Argentíny zaostáva len o 7 sekúnd. Práve argentínsky jazdec sa v stredu dostal v celkovom poradí pred Svitka. Dvanásty je Čech Martin Michek, ktorý má pred uvedeným duom náskok štyroch minút. Elitná jedenástka je pre Svitka vzdialená takmer 40 minút.

Štvorkolkár Varga sa drží v popredíMedzi jazdcami na štvorkolkách sa stále v popredí drží Juraj Varga. V stredu napriek dvojminútovej penalizácii figuruje zatiaľ na ôsmej pozícii, v celkovej klasifikácii si s prehľadom stráži 5. stupienok. Na štvrtého Američana Pabla Copettiho stráca viac ako 74 minút a pred šiestym Čiľanom Giovannim Enricom má pohodlný viac ako dvojhodinový náskok.

V stredajšej 10. etape si triumf pripísal Brazílčan Marcelo Medeiros a Francúz Alexandre Giroud si bez väčších problémov udržiava post lídra, pred Argentínčanom Franciscom Flores vedie o viac ako 77 minút.

Lídrom v súťaži automobilov ostáva LoebV súťaži automobilov aj v stredu triumfoval Francúz Sébastien Loeb, v cieli mal pred druhým Švédom Mattiasom Ekströmom troch minút a štyroch sekúnd. Tretiu priečku obsadil Brazílčan Lucas Moraes (+5:22 min). Post lídra celkového poradia si udržal Katarčan Nasser Al-Attiyah, ktorý finišoval štvrtý s mankom 5:45 min. Spomenutý Moraes je druhý, no stratu na katarského jazdca stiahol iba o 23 sekúnd na 1:21:34 h, tretí je Loeb so stratou 1:37:23 h.

Čech Loprais pre nešťastie odstúpilMedzi kamiónmi nastala výrazná zmena. Čech Aleš Loprais po utorkovej 9. etape viedol, no z podujatia napokon odstúpil. V utorok totiž pri prejazde pieskovými dunami usmrtil talianskeho diváka, ktorý stál za horizontom a česká posádka ho vôbec nevidela a o incidente sa dozvedela až v cieli.

Loprais za uvedené nemohol, no rozhodol sa ďalej nepokračovať. Na čelo hodnotenia sa dostal Holanďan Janus van Kasteren, druhý je s mankom viac ako 22 minút jeho krajan Martin van den Brink. Tretia priečka patrí Čechovi Martinovi Macíkovi (+51:07 min). V stredu zvíťazil iný Holanďan Pascal de Baar pred krajanmi Mitchelom van den Brinkom a Van Kasterenom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk - Svitko je na Rely Dakar štrnásty a Varga si ustrážil 5. priečku celkového poradia, Loprais pre nehodu odstupuje (video) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia