Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Hasiči zasahujú pri požiari budovy drevovýroby v Tatranskej Štrbe, uhasiť sa ho nedarí
30.1.2023 (Webnoviny.sk) - V Tatranskej Štrbe (okres Poprad) zasahujú od noci hasiči pri požiari objektu drevovýroby. Ten sa zatiaľ uhasiť nepodarilo, iba lokalizovať, a to o 3:30. Informoval o tom agentúru SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Na mieste bolo v noci dvanásť hasičov so šiestimi kusmi techniky, aktuálne je tam ešte jedna jednotka. Do Tatranskej Štrby smeruje podľa operačného dôstojníka aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR z Bratislavy. Materiálna škoda je predbežne vyčíslená na 500-tisíc eur. Pri požiari sa nikto nezranil.

Ako neskôr spresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová, oznámenie o požiari strechy skladu drevovýroby bolo prijaté krátko po polnoci. Na miesto udalosti boli vyslaní hasiči z hasičských staníc Mengusovce, Vysoké Tatry a Poprad, Kežmarku, a tiež dobrovoľní hasiči zo Šuňavy a Štrby. Aj krátko pred 9:00 pracujú na jeho likvidácii.

Hoci sa hasičom požiar podarilo uhasiť v pondelok zhruba po obede a zásah podľa operačného dôstojníka HaZZ v Prešove bol ukončený, na miesto sa neskôr museli vrátiť. „Zase sa to tam rozhorelo, išli tam hasiči z Mengusoviec,“ uviedol pre SITA večer po 19:00.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči zasahujú pri požiari budovy drevovýroby v Tatranskej Štrbe, uhasiť sa ho nedarí © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia