Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Deťom z detského domova v Podolínci páchatelia ukradli oblečenie aj obuv
3.2.2023 (Webnoviny.sk) - Množstvo zimného i letného oblečenia, obuvi, ako aj rôzne osobné veci zmizlo zo skríň deťom z detského domova v Podolínci (okres Stará Ľubovňa). Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Stará Ľubovňa už vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovanie domovej slobody spáchaného v súbehu s trestným činom krádeže.

Ako dnes informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, išlo o opakovanú krádež, ktorá sa stala ešte popoludní 6. januára a následne dopoludnia 7. januára. Zlodeji podľa jej slov vošli do objektu, prešli do obytnej časti, vylomili dvere skríň a odcudzili spomínané veci.

Vyšetrovanie prípadu preukázalo, že skutku sa dopustilo spolu päť osôb, vo veku od 14 do 21 rokov. Pochádzali z Lomničky a z Kolačkova. Okresný vyšetrovateľ týmto osobám vzniesol obvinenie z uvedených trestných činov, ktoré spáchali formou spolupáchateľstva. Obvinení sú momentálne stíhaní na slobode.

Viac k témam: deti z detských domovov, Krádež, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Deťom z detského domova v Podolínci páchatelia ukradli oblečenie aj obuv © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia