Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Muža obvinili z týrania zvierat. Nemeckého ovčiaka držal bez možnosti pohybu, psa museli utratiť
21.3.2023 (SITA.sk) - Trenčianska enviropolícia obvinila J. P. z obce Bzince pod Javorinou (okres Nové Mesto nad Váhom) z prečinu týrania zvierat.

Bez možnosti pohybuAko informovala polícia na sociálnej sieti, obvinený utýral 10-ročného nemeckého ovčiaka, ktorého museli následne utratiť.

Podľa polície bol pes dlhodobo umiestnený v zatarasenom koterci bez možnosti pohybu, ako aj výstupu a vstupu do koterca s obmedzením výživy a mal na tele neošetrené rany.

Intenzívna liečba„Veterinárny lekár skonštatoval u psa podvýživu a viaceré hnisavé rany, prerastené pazúre, zanesené zvukovody, splstnatenú srsť, pričom podľa neho to bol dlhodobo zanedbávaný stav, ktorý bol jednoznačne spôsobený nevhodnými chovnými podmienkami a dlhodobým neriešením zdravotného stavu zvieraťa," uviedla k prípadu polícia.

Napriek intenzívnej liečbe vo veterinárnej ambulancii a dennému podávaniu antibiotík a výživových doplnkov došlo u psa k regresii. Po následnej sepse organizmu museli psa utratiť.

Zdroj: SITA.sk - Muža obvinili z týrania zvierat. Nemeckého ovčiaka držal bez možnosti pohybu, psa museli utratiť © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia