Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Ministerstvo práce pripravuje 100-eurovú podporu pre ľudí, ktorí prepadli sitom inflačnej pomoci (video)
31.3.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 31. marca 17:12
Ministerstvo práce a sociálnych vecí pripravuje jednorazovú 100-eurovú pomoc pre ľudí, ktorí prepadli sitom doterajšej inflačnej pomoci. Na piatkovej tlačovej besede to povedal dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Podľa neho ide približne o 50-tisíc ľudí, ktorí sa doteraz nedostali k žiadnemu typu pomoci.

Bude potrebná žiadosťTíto ľudia mali za posledných šesť mesiacov mesačný príjem do 1,8-násobku životného minima, teda približne 400 eur mesačne a nedostali z rezortu práce a sociálnych vecí dotáciu na podporu humanitárnej pomoci.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Príspevok v sume 100 eur by mohli tieto osoby podľa Krajniaka dostať v máji. O poskytnutie príspevku bude potrebné požiadať úrad práce. „Len skontrolujeme, či už dostali niektorú z foriem inflačnej pomoci," povedal.

Rezort práce chce tiež skôr valorizovať dávky v hmotnej núdzi. Sociálne dávky by sa podľa Krajniaka mali zvyšovať už od začiatku októbra tohto roka, namiesto začiatku januára budúceho roka.

Kozmetické opatrenieStrana Hlas-SD je ochotná podporiť akúkoľvek protiinflačnú pomoc, ale 100-eurový jednorazový príspevok považuje za kozmetický a okruh osôb, ktoré ho majú dostať, za príliš úzky.

„Ak sumu rozdelíme na 12 mesiacov, tak títo ľudia dostanú len niečo vyše 8 eur mesačne, pričom zdražovanie vyrovnalo 22-ročné historické maximá. Navyše mnohí sa k tejto pomoci ani nemusia dostať, keďže sa nedoručuje automaticky, ale je potrebné o ňu žiadať," poznamenal podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš.

Doplnil, že strana pripravuje vlastný návrh zákona, ktorý má pomôcť ľuďom žijúcim pod hranicou chudoby.

Viac k témam: Inflácia, jednorazový príspevok, Minister práce a sociálnych vecí, Štátna podpora
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo práce pripravuje 100-eurovú podporu pre ľudí, ktorí prepadli sitom inflačnej pomoci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia