Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Muž sekerou zabil a rozporcioval psa, pri dokázaní viny mu hrozí šesť mesiacov až tri roky
31.3.2023 (SITA.sk) - Z trestného činu týrania zvierat obvinil vyšetrovateľ odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Prezídia Policajného zboru 29-ročného muža z Chminianskych Jakubovian, ktorý zabil a rozporcioval labradorského retrievera. Po dokázaní viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Suka patrila inej osobeAko informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová, podľa zistení enviropolicajtov mal muž minulý týždeň v drevárni za rodinným domom utýrať samicu psa plemena labradorský retriever patriacu inej osobe z rovnakej obce.

„Tupou stranou sekery ju mal udrieť po hlave, oddeliť hlavu a predné končatiny, zavesiť na hák, stiahnuť z kože a torzo tela rozdeliť na dve polovice,“ uviedla Bárdyová.

Zastavenie políciouTakto spracované zviera chcel podľa policajnej hovorkyne odniesť spolu s ďalšou osobou, ktorú si zavolal na pomoc. Mužov pri prenášaní zastavila policajná hliadka.

„Policajti hneď, ako zistili, čo sa stalo, privolali kolegov z enviropolície. Tí následne zistili, že hlava, hrudníkové končatiny, koža a vnútornosti psa boli ponechané v plastovej nádobe na mieste, kde došlo k usmrteniu psa,“ dodala Bárdyová.

Polícia v tejto súvislosti upozornila občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním, pričom v závislosti od okolností skutku môže byť takéto konanie aj trestným činom.

Viac k témam: Týranie zvierat
Zdroj: SITA.sk - Muž sekerou zabil a rozporcioval psa, pri dokázaní viny mu hrozí šesť mesiacov až tri roky © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia