Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

BMW v Seredi šoféroval len 14-ročný chlapec. Hrozí mu trest?
23.5.2023 (SITA.sk) - Seredskí policajti riešili prípad 14-ročného chlapca za volantom vozidla BMW, ktoré patrí jeho rodičom. Priestupok v doprave zadokumentovali, spis predložia na správne konanie. Na trestné stíhanie za neoprávnené používanie vozidla nedali rodičia súhlas.

Rodičia nedali súhlas„Polícia za spáchaný priestupok v doprave môže postihnúť iba osobu, ktorá dovŕšila 15 rokov. Hoci zákon neumožňuje postihnúť maloletú osobu, zodpovednosť preberá majiteľ vozidla, alebo osoba, ktorá mu vozidlo zverila do rúk,“ uviedla trnavská polícia na sociálnej sieti.

Ako ďalej informovala polícia, 14-ročný chlapec je v zmysle zákona trestne zodpovedný, jeho konanie má znaky prečinu neoprávneného používania motorového vozidla, rodičia však nedali súhlas na jeho trestné stíhanie, a tak policajti prípad v zmysle zákona odložia.

Nešlo o prvý prípadMestská polícia v Seredi uviedla, že vozidlo BMW zastavili ešte v piatok na Hornočepenskej ulici. Počas kontroly hliadka zistila, že vozidlo riadi 14-ročný chlapec a vo vozidle sa ešte nachádzajú dvaja 16-roční chlapci a dve 15-ročné dievčatá.

V Seredi nešlo o prvý prípad maloletého nevodiča za volantom auta. Vo februári sa polícia zaoberala prípadom 11-ročného chlapca, ktorý viezol v Audi A4 starú mamu a majiteľku auta.

Viac k témam: Cestný zákon, Správne konanie, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - BMW v Seredi šoféroval len 14-ročný chlapec. Hrozí mu trest? © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia