Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Nadácia SPP rozdelila státisíce eur na podporu komunít, sumu dokonca navýšila na dvojnásobok
24.5.2023 (SITA.sk) - Nadácia SPP rozdelila 200-tisíc eur na podporu komunít. Prostredníctvom grantového programu SPPoločne pre komunity podporí Nadácia SPP až 118 organizácií, ktorým nie je ľahostajné, ako funguje svet okolo nás, pričom do podporených aktivít sa zapojí viac ako 70-tisíc ľudí, informuje v tlačovej správe SPP.

Nadácia SPP rozdelila až 200-tisíc eur na rozvoj regiónov, revitalizáciu životného prostredia a zlepšenie kvality života ľudí na Slovensku. Výsledky tohto grantového programu komunikuje nadácia na svojom webe.

Verejnoprospešný grantový program,Nadácia SPP vytvorila grantový program špecificky určený na podporu komunít. Ide o regionálne zameraný verejnoprospešný grantový program, prostredníctvom ktorého nadácia podporuje projekty aktívnych ľudí a komunít zo všetkých kútov Slovenska.

Vďaka prostriedkom z grantu sa môžu zrealizovať projekty, ktoré prispejú k oživeniu komunitného, kultúrneho alebo športového života v mestách a obciach na celom Slovensku.

Slovenska - lepšie miesto pre život„Ľudia na Slovensku sú úžasní a vidno, že sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Do tohtoročného kola grantového programu prihlásili žiadatelia neuveriteľných 671 projektov, preto sa Správna rada nadácie rozhodla navýšiť alokovanú sumu na dvojnásobok,“ uviedla správkyňa Nadácie SPP Eva Guliková, podľa ktorej nadácia chce, aby naša krajina bola lepším miestom pre život aj vďaka aktívnym komunitám, ktoré sa zameriavajú na skrášlenie svojho okolia, udržiavanie tradícií, či spájanie generácií.

„Podporu dostanú najmä inovatívne a zmysluplné nápady, ktoré zvýšia kvalitu života ľudí a komunít v regiónoch. Tento rok prevažovali medzi podporenými projektami napríklad témy rozvoja komunitných aktivít, podpora ekovýchovy, vytváranie priestorov na stretávanie sa v miestnej komunite, podpora zdravého životného štýlu a zlepšenie životného prostredia v konkrétnej lokalite,“ dodala Eva Guliková.O finančnú podporu sa mohli uchádzať organizácie, občianske združenia, nadácie, neziskové organizácie, neinvestičné fondy, všetky stupne školských zariadení až po vysoké školy, ale aj kultúrne inštitúcie, múzeá, knižnice, galérie, kultúrne-osvetové strediská a rovnako aj mestá či obce.

Každý žiadateľ či žiadateľka mohla predložiť len jeden projekt. Do procesu hodnotenia bolo zapojených celkovo 22 externých hodnotiteľov. Aktivity podporených projektov musia byť zrealizované do konca októbra 2023.Viac k témam: Grant, Grantový program, Rozvoj regiónu, SPPoločne pre komunity, Životné prostredie
Zdroj: SITA.sk - Nadácia SPP rozdelila státisíce eur na podporu komunít, sumu dokonca navýšila na dvojnásobok © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia