Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky klesol, priemerná suma dosiahla viac ako 500 eur
25.5.2023 (SITA.sk) - Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v apríli tohto roka 35,6 tisíca osôb. Oproti marcu išlo o pokles o 827 ľudí. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky tak klesol druhý mesiac po sebe.

Priemerná suma dávky v nezamestnanosti vo štvrtom mesiaci tohto roka dosiahla 545 eur. Na výplatu nezamestnaneckých dávok Sociálna poisťovňa v apríli vynaložila 21 miliónov eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných.

Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.

Viac k témam: Dávka v nezamestnanosti, Nezamestnaní
Zdroj: SITA.sk - Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky klesol, priemerná suma dosiahla viac ako 500 eur © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia